Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Aby otrzymać nagrodę jubileuszową, nauczycielka musi pozostawać w zatrudnieniu do 31.08.2017 r. Zgodnie z § 4 Rozporządzenia MENiS z dnia 30.10.2001 r. w sprawie...

PORADA PRAWNA

10 maja 2017 Kadry

Nauczycielka planuje przejść na świadczenie kompensacyjne z dniem 16.08.2017r czy należy się jej nagroda jubileuszowa? 35 lat pracy skończy w dniu 31.08.2017 roku.

Aby otrzymać nagrodę jubileuszową, nauczycielka musi pozostawać w zatrudnieniu do 31.08.2017 r. Zgodnie z § 4 Rozporządzenia MENiS z dnia 30.10.2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania, w przypadku rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

Powyższy przepis nie przewiduje wcześniejszej wypłaty nagrody jubileuszowej w przypadku przejścia nauczyciela na świadczenie kompensacyjne.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT