Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ ograniczenie wymiaru zatrudnienia nauczyciela pełnoetatowego jest dopuszczalne tylko za jego zgodą, taka propozycja mogła zostać doręczona w czasie urlopu dla...

PORADA PRAWNA

10 grudnia 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczyciel przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia w okresie od 24.08.2018 do 23.08.2019 r. Czy w trakcie przebywania nauczyciela na urlopie dla poratowania zdrowia można mu wręczyć ograniczenie zatrudnienia na dzień 30.05.2019 r. na nowy rok szkolny 2019/2020 czy jest to niedopuszczalne z przyczyn prawnych?

Ponieważ ograniczenie wymiaru zatrudnienia nauczyciela pełnoetatowego jest dopuszczalne tylko za jego zgodą, taka propozycja mogła zostać doręczona w czasie urlopu dla poratowania zdrowia, zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 w razie zatrudnienia na podstawie mianowania oraz na podstawie art. 29 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT