Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W przypadku przeniesienia nauczyciela do innej szkoły na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela, nie wydaje się świadectwa pracy, ponieważ stosunek pracy nauczyciela nie zostaje...

PORADA PRAWNA

03 grudnia 2015 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy w przypadku przeniesienia nauczyciela mianowanego za jego zgodą do innej szkoły (ten sam organ prowadzący) mam obowiązek wydania jemu świadectwa pracy, a jeżeli tak, to jaką podstawę prawną wskazać w świadectwie pracy?

W przypadku przeniesienia nauczyciela do innej szkoły na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela, nie wydaje się świadectwa pracy, ponieważ stosunek pracy nauczyciela nie zostaje zakończony, lecz jest kontynuowany w nowej szkole.

Dyrektorowi szkoły, do której nauczyciel został przeniesiony należy przekazać akta osobowe nauczyciela (§ 9 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28.05.1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika).


 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT