Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracuje w dwóch szkołach. W drugiej uzupełnia etat w wymiarze 6 godz. oraz ma na oddzielnej umowie jeszcze 2 godziny. W szkole tej ma razem 8 godzin -wszystkie łączone. Za 2 godziny łączone, z oddzielnej umowy ma płacone w szkole. Która szkoła ma zapłacić za pozostałe 6 godzin łączonych, które są na umowie w podstawowym miejscu pracy (w tej szkole nie ma godzin łączonych)?
Za 6 godzin uzupełniania pensum wynagrodzenie wypłaca nauczycielowi zatrudniająca go szkoła macierzysta jako jego pracodawca z uwzględnieniem wymiaru etatu i pensum określonych w umowie o pracę (art. 14 ust. 1 pkt 1 i 3 oraz art. 30 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.). Dla nauczyciela realizującego różne wymiary pensum w ramach odrębnych stosunków pracy nie wylicza się pensum łączonego według art. 42 ust. 5c KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka jest zatrudniona na rok, do 31 sierpnia 2018 r. W maju 2018 urodziła dziecko. Do kiedy przysługuje jej urlop macierzyński: do 31 sierpnia czy 26 września? (tak wypada koniec urlopu). Nauczycielka złożyła również wniosek o urlop rodzicielski do maja 2019 r. Przecież już od 01.09.2018 r. nie będzie pracownikiem tej szkoły? Czy miała prawo? Czy należy z nią przedłużyć umowę? Nie jest umieszczona w projekcie organizacyjnym szkoły na rok następny.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 2 września 2014 r. do 01.09.2015 r. w dniu 14 maja 2015 r. urodziła dziecko. Jakie decyzje powinien podjąć dyrektor w związku z zaistniałą sytuacją?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik jest zatrudniony na czas nieokreślony. W dniach od 21.01.2014 r. - 24.01.2014 i od 05.02 - 11.07.2014 przebywał na zwolnieniu lekarskim a następnie od 12.07. 2014 do 31.12.2014 przebywa na urlopie macierzyńskim i dodatkowym urlopie macierzyńskim. Czy pracownik nabywa prawo do "13", a jeśli tak to z jakiego okresu powinna być naliczona?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy już zawarte umowy zlecenia z nauczycielami w przedszkolu niepublicznym i nadal obowiązujące pozostają w mocy, czy należy 1 września zastąpić je umowami o pracę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Chcę z końcem września zrezygnować z funkcji dyrektora ale także nauczyciela. Do kogo i w jakiej formie mam się zwrócić z pismem o rezygnacji.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe