Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel mianowany przebywa na zwolnieniu lekarskim od dnia 09.08.2016 r. do 15.09.2016 . W jakiej ilości i czy należy się urlop uzupełniający?
Jeżeli nauczyciel wykorzystał urlop wypoczynkowy w trakcie ferii zimowych, to nie nabędzie prawa do urlopu uzupełniającego. W sumie bowiem w roku 2016 wykorzysta juz 8 tygodni urlopu.
Wyrok Sądu Najwyższego z 02.09.1998 r., I PKN 298/98:
"Wykorzystanie przez nauczyciela urlopu wypoczynkowego w rozmiarze 8 tygodni w ciągu roku szkolnego uniemożliwia przyznanie mu prawa do urlopu uzupełniającego z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą w czasie korzystania z urlopu."
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Będę od września dyrektorem i czy na stanowisko wicedyrektora lub kierownika zajęć praktycznych mogę powołać osób na rok?
Czy mogę powołać na w/w stanowiska osoby które w momencie powołania są na świadczeniu rehabilitacyjnym bądź na zwolnieniu lekarskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel został przyjęty do pracy w szkole 1 września 1982r. Z dniem 1 września 2017r. odchodzi na emeryturę. Z jakim dniem należy jej się nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole nauczycielka z 39 letnim stażem pracy (ur. 01.08.1960 r.), nigdy nie korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia. Poinformowała pracodawcę, że zamierza skorzystać z sanatorium 3 tygodnie - leczenie uzdrowiskowe w terminie od 01.04.19 r. do 21.04.19 r. Czy pracodawca może udzielić tej nauczycielce urlopu na te 3 tygodnie i czy ta Pani może przejść na emeryturę z dniem 01.09.2019r. Czy urlop zdrowotny udzielony na te 3 tygodnie nie jest przeszkodą do przejścia na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pomoc nauczyciela; wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym (licencjat), stopień nauczyciela kontraktowego. Ze względów organizacyjnych, zatrudniona na czas określony (wg Regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych oraz Kodeksu Pracy) dla dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, za zgodą dyrektora podnosi kwalifikacje zawodowe w zakresie uzyskania tytułu magistra. Czy i w jakim wymiarze należy się pracownicy urlop szkoleniowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 3. Pani woźna (zatrudniona od 1 kwietnia 2014 r. do teraz) od 14 lipca 2021 r. do 10 stycznia 2022 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, od 11 stycznia 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. przebywała na świadczeniu rehabilitacyjnym. Na początku listopada u pracownika została przeprowadzona operacja. W związku z tym, iż po 5 stycznia 2023 r. pracownik nie rokował powrotu do pracy (zbyt krótki okres po operacji), pracownik uzyskał półroczną rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy z ZUS. Natomiast w zakładzie pracy od 6 stycznia 2023 r. do 30 czerwca 2023 r. przebywa na urlopie bezpłatnym. Pracownik zamierza wrócić do pracy jednak noga nie jest do końca sprawna. Po urlopie bezpłatnym pracownik będzie wykorzystywał urlop wypoczynkowy.
1. Kiedy powinnam wydać skierowanie do lekarza medycyny pracy? W trakcie urlopu bezpłatnego czy urlopu wypoczynkowego?
2. Co jeśli lekarz medycyny pracy nie orzeknie, że pracownik jest zdolny do pracy? Jak wtedy rozwiązuje się umowę? Czy obowiązuje okres wypowiedzenia?
3. Jaką przyczynę rozwiązania wpisuje się w świadectwie pracy? Jaka jest podstawa prawna?
4.Czy pracownikowi należy się odprawa?
5. Pracownik ma 68 dni urlopu wypoczynkowego. Czy w razie rozwiązania umowy (ze względu na brak orzeczenia lekarskiego) należy zapłacić ekwiwalent za całość urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe