Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy art. 64 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. nie zakazują powołania przez dyrektora osób na innych stanowiskach...

PORADA PRAWNA

04 czerwca 2018 Kadry

Będę od września dyrektorem i czy na stanowisko wicedyrektora lub kierownika zajęć praktycznych mogę powołać osób na rok? Czy mogę powołać na w/w stanowiska osoby które w momencie powołania są na świadczeniu rehabilitacyjnym bądź na zwolnieniu lekarskim?

Przepisy art. 64 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. nie zakazują powołania przez dyrektora osób na innych stanowiskach kierowniczych na czas określony (np. na rok), ponieważ nie nakazują ich powołania na czas równy sprawowaniu funkcji dyrektora. Dyrektor powinien rozważyć zasadność powołania na stanowiska kierownicze osób, które mogą korzystać z dłuższej nieobecności w pracy, co wyklucza możliwość rzeczywistego wykonywania przez nich funkcji i może wiązać się z organizacją zastępstw, aczkolwiek przepisy PO w tym zakresie nie zawierają ograniczeń. Decyzję podejmuje więc dyrektor.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT