Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Będę od września dyrektorem i czy na stanowisko wicedyrektora lub kierownika zajęć praktycznych mogę powołać osób na rok? Czy mogę powołać na w/w stanowiska osoby które w momencie powołania są na świadczeniu rehabilitacyjnym bądź na zwolnieniu lekarskim?
Przepisy art. 64 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. nie zakazują powołania przez dyrektora osób na innych stanowiskach kierowniczych na czas określony (np. na rok), ponieważ nie nakazują ich powołania na czas równy sprawowaniu funkcji dyrektora. Dyrektor powinien rozważyć zasadność powołania na stanowiska kierownicze osób, które mogą korzystać z dłuższej nieobecności w pracy, co wyklucza możliwość rzeczywistego wykonywania przez nich funkcji i może wiązać się z organizacją zastępstw, aczkolwiek przepisy PO w tym zakresie nie zawierają ograniczeń. Decyzję podejmuje więc dyrektor.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Psycholog szkolny był zatrudniony na 1/2 etatu od dnia 01.09.2018-31.08.2019 (umowa na czas określony) oraz od dnia 01.09.2019-31.01.2020 (umowa na czas określony). Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Za rok 2019 psycholog otrzymał urlop za okres odpowiadający feriom letnim i zimowym. W styczniu 2020 r. ferie zimowe wypadały w dniach 13.01.-26.01. Psycholog wykorzystał w tym okresie urlop w wymiarze 14 dni. Mamy wątpliwość dotyczącą świadectwa pracy - jak powinien wygląd zapis o wykorzystanym urlopie? Ile dni wykorzystanego urlopu powinno się wpisać w świadectwie pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak określić w akcie mianowania (zatrudnienie na podstawie mianowania) stanowisko pracy nauczyciela, który uczy kilku przedmiotów: w-f , historia i plastyka?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy Rada Pedagogiczna może oddać ważny głos na swojego przedstawiciela w komisji konkursowej na dyrektora szkoły podczas, gdy ta osoba nie jest obecna na konferencji, jednak wcześniej wyraziła zgodę na przyjęcie swojej kandydatury?
- Czy dofinansowanie wycieczki zakładowej podlega opodatkowaniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu na czas nieokreślony od 1 września 2017 musi mieć zgodę dyrektora swojej placówki macierzystej (gimnazjum)? Od kogo musi być zgoda jeżeli od 1 września 2017 roku gimnazjum będzie przekształcone i połączone z szkołą podstawową, który dyrektor udziela zgody, jeżeli jest potrzebna?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe