Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Plany nadzoru pedagogicznego 2022/2023
- Wzory dokumentów kontrolnych 2022/2023
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego 2021/2022
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy Rada Pedagogiczna może oddać ważny głos na swojego przedstawiciela w komisji konkursowej na dyrektora szkoły podczas, gdy ta osoba nie jest obecna na konferencji, jednak wcześniej wyraziła zgodę na przyjęcie swojej kandydatury?
Przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. nie regulują szczegółowego trybu wyboru przedstawicieli do komisji konkursowej na dyrektora szkoły. Jeśli na przeszkodzie nie stoją postanowienia regulaminu danej rady pedagogicznej, można wybrać osobę nieobecną na zebraniu do komisji konkursowej (art. 63 ust. 14 pkt 2 lit. a, art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W naszym Zespole Szkół (liceum, technikum i internat) z dniem 19.10.2020 r. wprowadzono nauczanie hybrydowe, co spowodowało konieczność pozostawania uczniów na weekend w internacie. Obsługę kuchni i panie sprzątające obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy i 8 godzin na dobę, w szkole obowiązuje jednomiesięczny okres rozliczeniowy. Czy w związku z koronawirusem możemy wydłużyć pracę obsługi kuchni o sobotę i niedzielę, oddając im wolne dni w terminie późniejszym (poza okresem rozliczeniowym)? Czy powinno zostać to uregulowane w regulaminie pracy? (W kuchni zatrudnione są trzy osoby). Czy regulują to może jakieś przepisy o COVID-19?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dot. prawidłowego wydania świadectwa pracy. Jak należy postąpić w sytuacji gdy nauczyciel najpierw był zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony, w międzyczasie przeszedł na etat łączony i placówką podstawową przy łączeniu etatu zostaje inna niż w przypadku umowy na czas nieokreślony. Etat łączony oczywiście obejmuje do pełnego etatu, na wszystko co ponad to - to jest sporządzona dodatkowa umowa o pracę na czas określony. Jak należy prawidłowo wystawić świadectwo pracy za okres umowy na czas nieokreślony (czy tutaj powinno nastąpić najpierw rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)?
- Czy nauczyciela, który ma etat w placówce publicznej, a do placówki niepublicznej przyjeżdża tylko na kilka godzin można w placówce niepublicznej zatrudnić na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel będący pracownikiem naszej szkoły będzie realizował (w ramach projektu finansowanego z EFS) zajęcia dla innych nauczycieli naszej szkoły - będzie szkolił tych nauczycieli. Czy za zrealizowane w ten sposób godziny mogą być jego godzinami ponadwymiarowymi? Czy można na realizację tych zajęć zawrzeć z własnym nauczycielem umowę zlecenia (nie są to zajęcia z uczniami)?
- Od września 2017 r. gimnazjum zostaje włączone do ośmioletniej szkoły podstawowej. Dyrektorowi szkoły gimnazjalnej kończy się kadencja w tym roku szkolnym, czyli 31 sierpnia 2017r. Czy dyrektor Gimnazjum (któremu kończy się kadencja 31 sierpnia 2017 r.) powinien zostać powołany na stanowisko wicedyrektora od 1 września 2017r. w Szkole Podstawowej z wygaszającymi oddziałami gimnazjalnymi?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe