Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy prawa nie określają sposobu wyrażania zgody przez nauczycieli na ograniczanie etatu, czy zmianę stanowiska. Dla celów dowodowych, zawsze warto tego typu informacje...

PORADA PRAWNA

Nauczyciel mianowany od 01 września będzie miał pomniejszony etat do 12/18. Jak powinno prawidłowo wyglądać oświadczenie nauczyciela, że wyraża zgodę na dopełnienie godzin do pełnego etatu godzinami świetlicy?

Przepisy prawa nie określają sposobu wyrażania zgody przez nauczycieli na ograniczanie etatu, czy zmianę stanowiska. Dla celów dowodowych, zawsze warto tego typu informacje posiadać na piśmie. W tym celu wystarczy przekazać nauczycielowi pismo z propozycją zatrudnienia w nowym roku szkolnym, podając uśredniony wymiar etatu, i na tym piśmie zamieścić na dole adnotację: "wyrażam zgodę, data i podpis" oraz "nie wyrazam zgody, data i podpis".

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT