Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest zatrudniony w przedszkolu (placówka nieferyjna) od 01.09. 2016 r na czas nieokreślony. Proszę o informację, czy dobrze został naliczony urlop wypoczynkowy? Od 01. 09. 2016 r do 31.12.2016 r - 12 dni. Za 2017 rok 35 dni urlopu wypoczynkowego.
Wymiar urlopu jest obliczony prawidłowo w przedszkolu prowadzonym przez gminę. Zgodnie z art. 64 ust. 3 i 5a oraz art. 65 KN w zw. z art. 1551 § 1 pkt 1, art. 1552a § 1, art. 1553 § 1 KP, wymiar urlopu za 2016 r. wylicza się proporcjonalnie do przepracowanej części roku: 4/12 * 35 = 11,67 dni zaokrąglonych w górę do pełnych 12 dni. Natomiast za cały 2017 r. przysługuje 35 dni uropu (art. 64 ust. 3 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- "Na podstawie jakich dokumentów można stwierdzić przygotowanie pedagogiczne nauczyciela? Chodzi mi zarówno o stare dyplomy jak i te nowe. Na podstawie jakich zapisów na dyplomie czy innym dokumencie można stwierdzić czy pracownik ma przygotowanie pedagogiczne czy nie?
Na podstawie § 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) o posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom ukończenia studiów lub inny dokument wydany przez uczelnię, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego. A więc z każdego z tych dokumentów musi wprost wynikać uzyskanie przygotowania pedagogicznego lub opisowo nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin."
W nawiązaniu do poprzednio zadanego pytania Jaki zapis na dyplomie świadczy o tym że nauczyciel ma lub nie ma przygotowania pedagogicznego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel języka niemieckiego od września 2017 r będzie miał 6/18 niemieckiego i 16/18 świetlicy w jaki sposób zmienić ten przydział w aktach?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w umowie o pracę na czas nieokreślony z nauczycielem kontraktowym mogę zamieścić zapis zatrudnienia na stanowisku nauczyciela o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć ( zajęcia świetlicowe i dydaktyczne) w wymiarze 1/2 etatu? Czy muszę określić również pensum tj. 5/18 i 6/26?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona na czas określony od 1.09.2011 r. do 31.08.2012 r. W grudniu skorzystała z 2 dni wolnych z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 14 (art.188 k.p).
Czy nauczycielowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2011 r. jeżeli nie przepracował efektywnie 4 miesięcy?
Anna Sokołowska
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy możliwości przydzielania nauczycielom godzin poza pensum i godzinami ponadwymiarowymi. Czy dyrektor lub rada gminy może przydzielić nauczycielowi dodatkowe godziny pracy z dziećmi typu zajęcia rozwijające, wyrównawcze, opiekuńcze itp. bez dodatkowego wynagrodzenia? (na zasadach podobnych, jak były przydzielane godziny na pods. art. 42KN, który jest zniesiony).
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe