Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest zatrudniony na stanowisku nauczyciela przedszkola w pełnym wymiarze czasu pracy - 25 godz. tygodniowo (ma do tego kwalifikacje). Dodatkowo ma kwalifikacje do logopedii, czy przyznając temu nauczycielowi godziny z logopedii (5 godz. ) należy mu zapłacić jak za godziny ponadwymiarowe ( z etatu 25 godz.) czy należy go zatrudnić dodatkowo na etat logopedy i zapłacić mu 5/20 jak wynikałoby z etatu (logopeda ma wymiar 20 godz./tyg.), a może jest jakieś inne rozwiązanie - proszę o podstawę prawną?
W przypadku zatrudnienia przekraczającego pełen etat, nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie KN w samorządowym przedszkolu przydziela się godziny ponadwymiarowe zamiast zawierania odrębnej umowy o pracę (art. 35 ust. 1 KN). Jeśli są one przydzielane w ramach innego pensum niż obowiązki realizowane w ramach pełnego etatu, ustalenie, z jakiego wymiaru pensum są wynagradzane godziny ponadwymiarowe zależy od treści obowiązującej uchwały danego organu prowadzącego. Tego zagadnienia nie reguluję przepisy KN, a na podstawie art. 30 ust. 6 pkt 2 w zw. z art. 91d pkt 1 KN organ prowadzący określa szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe (w tym wymiar pensum, z jakiego są opłacane). Przeważnie wypłata następuje według pensum, w ramach którego nauczyciel realizuje godziny ponadwymiarowe, ale konieczne jest przeanalizowanie stosownej uchwały.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam w szkole trzech nauczycieli, którzy zastępują nauczycielkę przebywającą na urlopie macierzyńskim. Prowadzą oni zajęcia (mają zastępstwa) bez kwalifikacji. Zajęcia prowadzą od września br. Czy należy teraz napisać pismo do naszego Kuratora Oświaty z prośbą o pozwolenie na to, aby panie nadal prowadziły te lekcje, mimo iż nie mają kwalifikacji? Zastępstwo trwałoby jeszcze do końca marca. Nadmieniam, że przydzielił im zastępstwo dyrektor, który już nie pełni od 1 września 2012 r. funkcji dyrektora szkoły.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile tygodni należy rozliczać w roku 2009/2010 w ramach realizacji godzin z art 42.
- Jak powinnam obliczyć wynagrodzenie nauczycielowi, który ma: 14/18 godz. 2/30 godz. 3/26 godz., czy wszystko na jednym zaszeregowaniu, czy na każde pensum osobno?
- Uczeń jest zwolniony na okres całego roku szkolnego i nie wiem, co prawidłowo powinno być wpisywane w dzienniku. Czy zwolniony, czy nieobecny usprawiedliwiony, czy może jeszcze inna wersja?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik niepedagogiczny ukończył 4 letnie technikum zawodowe. Ile lat nauki należy mu zaliczyć do stażu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe