Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony w Gimnazjum uzupełnia etat w Szkole Podstawowej, chce iść na urlop dla poratowania zdrowia,czy i gdzie ma prawo powrotu do pracy jeżeli w przyszłym roku gimnazja będą zlikwidowane?
Nauczyciel uzupełniający etat w innej szkole jest zatrudniony w szkole macierzystej w pełnym wymiarze, a w drugiej szkole jedynie realizuje część godzin. W opisanym przypadku, nauczyciel jest zatem zatrudniony w gimnazjum. W pytaniu nie podano, w jakim terminie nauczyciel chce iść na urlop zdrowotny. Jeżeli będzie to przyszły rok szkolny (2018/2019), który jest ostatnim rokiem funkcjonowania gimnazjów, to z dniem 31.08.2019 r. zostanie z nim rozwiązany stosunek pracy na podstawie art. 226 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie przepisy regulują ilość godzin ponadwymiarowych możliwych do realizacji przez dyrektora i wicedyrektora szkoły podstawowej, w odniesieniu do wysokości pensum ustalonego przez organ prowadzący? W przypadku dyrektora szkoły organ prowadzący ustalił obowiązkowe pensum w wysokości 5 godzin, a w odniesieniu do wicedyrektora - 8 godzin. Organ zastrzegł jednocześnie, że w związku ze zniżką godzin, dyrektor i wicedyrektor nie mają prawa do realizacji godzin dydaktycznych, w formie godzin ponadwymiarowych. Czy taka decyzja jest zgodna z prawem?
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i realizującym zajęcia rewalidacyjne zgodnie z ramowym planem przysługują dodatki za warunki pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy wychowawca bursy, internatu zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy i realizujący swoje godziny w czterodniowym tygodniu pracy (od poniedziałku do niedzieli ) obniżonym na podstawie art. 42 c ust.1 KN może domagać się dnia wolnego za pracę w dniu świątecznym przypadającym w innym dniu niż niedziela.
- Dzień dobry,
jesteśmy szkołą niepubliczną. Mamy problem z pozyskanie logopedy na etat. Czy możemy zatrudnić logopedę na umowę zlecenie?
Pozdrawiam
Magda Sikorska
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o radę dotycząca zatrudnienia nauczyciela. Od 1 września zatrudniłam nauczyciela stażystę w oddziale przedszkolnym na czas usprawiedliwionej nieobecności nauczycielki przebywającej w szpitalu. Nauczycielka niestety zmarła. Czy należy z dniem śmierci wystawić stażystce świadectwo pracy i zatrudnić ją na czas określony do 31 sierpnia 2013 r. czy sporządzić aneks do poprzedniej umowy? Chodzi także o umożliwienie odbycia stażu i uzyskanie stopnia nauczyciela kontraktowego.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe