Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza szkoła realizuje projekt unijny Erasmus +"Staże zagraniczne" dla uczniów naszej szkoły. Koordynatorem projektu jest nauczyciel chemii, w sprawach rozliczeń finansowych pomaga mu kierownik gospodarczy, który posiada kurs kierowników wycieczek. Problem pojawia się przy wyjeździe na staż za granicę. Jakiego urlopu powinnam udzielić pracownikowi administracyjnemu, aby mógł uczestniczyć w wyjeździe jako kierownik wycieczki?
Przepisy oświatowe nie regulują zasad realizowania przez pracowników niepedagogicznych projektów unijnych, w które jest zaangażowana szkoła. W przypadku, gdy do obowiązków służbowych kierownika gospodarczego nie należy opieka nad uczniami podczas wyjazdów i wycieczek, a także rozliczenia finansowe tych projektów, powinien wykonywać te zadania w ramach umowy cywilnoprawnej, w szczególności zlecenia (art. 750 KC), o ile nie jest wymagane zatrudnienie w ramach umowy o pracę. W pierwszym przypadku na czas nieobecności pracownikowi powinien zostać udzielony urlop bezpłatny na jego wniosek (art. 174 § 1 KP), ewentualnie urlop wypoczynkowy. Jeśli zaś w projekt unijny pracownik jest zaangażowany w ramach umowy o pracę, na polecenie pracodawcy będzie odbywał podróż służbową (art. 775 KP), a o urlop bezpłatny lub wypoczynkowy powinien wnioskować w sytuacji, gdy czynności w ramach projektu realizuje w ramach dodatkowej umowy o pracę. Praca tylko na jedną umowę o pracę (bez dodatkowej umowy cywilnoprawnej) wyklucza udzielenie jakiegokolwiek urlopu na czas podróży służbowej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciele przedszkola powinni mieć zaprowadzone listy obecności w pracy? Czy nie jest to potrzebne, bo świadczą o tym podpisy w dzienniku przedszkola?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Główna Księgowa przebywa na urlopie wypoczynkowym zaległym (po macierzyńskim) od 4.11. 16 do 14.02.2017. Jaką formę umowy można nawiązać z osobą, która zastępuje ją w tym okresie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zatrudniając nauczyciela na zastępstwo od 1.09. mogę mu umożliwić odbycie stażu na nauczyciela kontraktowego? Pani po przewidywanym na wrzesień porodzie deklaruje korzystanie z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, co czasowo pozwalałoby odbyć staż nowej osobie. Czy jest to zgodne z prawem, czy też umowa na zastępstwo to uniemożliwia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel j.polskiego mianowany pracujący na pełnym etacie w mojej szkole prosi o ograniczenie w zatrudnieniu do 9/18 etatu bo chce pracować w innej szkole. Co ja jako Dyrektor mam zrobić bo u mnie są godziny dla tego Nauczyciela , czy ja muszę się na to zgodzić , jak regulują to przepisy prawa oświatowego? Czy trzeba rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem za porozumieniem stron i na nowo podpisać umowę z dniem 1 września?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Czy nauczyciel, który ukończył studia podyplomowe, może prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w przedszkolu i szkole podstawowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe