Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Z sytuacji podanej w pytaniu wynika, że co najmniej przez okres 3 lat szkolnych dla nauczycielki są godziny w niepełnym i zmiennym wymiarze zajęć. Skoro zajęcia zgodne z...

PORADA PRAWNA

06 września 2019 Kadry

Moje pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela mianowanego, który pracował w okresie od 4 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2018 roku(w wymiarze 10/18) i od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2019 w wymiarze 13/18). W tym roku byłaby to trzecia umowa na 10/18 etatu. Zaproponowałam zawarcie jej w okresie od 2 września 2019 do 26 czerwca 2020 roku w wymiarze 10/18. Nauczycielka nie wyraża zgody. Domaga się zatrudnienia na stałe. Sytuacja w szkole jest taka, że w przyszłym roku szkolnym (2020/2021) będę mogła zaproponować jej 7/18, natomiast w kolejnym roku ze względu na pusty rocznik będzie to tylko 6/18. Czy warunki organizacji nauczania w tym przypadku pozwalają na zatrudnienie na czas określony?

Z sytuacji podanej w pytaniu wynika, że co najmniej przez okres 3 lat szkolnych dla nauczycielki są godziny w niepełnym i zmiennym wymiarze zajęć. Skoro zajęcia zgodne z kwalifikacjami są planowane w dłuższej perspektywie, bardziej prawidłowe jest zatrudnienie na umowę o pracę na czas nieokreślony, czyli zgodnie z art. 10 ust. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. Planując dla nauczycielki liczbę godzin na kolejny rok, należałoby jej doręczać w poszczególnych latach wypowiedzenie zmieniające, na podstawie którego będzie zmniejszany wymiar zatrudnienia od początku nowego roku szkolnego (art. 91c ust. 1 KN w zw. z art. 42 KP). Ponadto taka umowa podlega wypowiedzeniu, a więc gdyby w trakcie lub po upływie 3 lat nie byłoby godzin dla nauczycielki, należałoby umowę wypowiedzieć na podstawie art. 27 ust. 1 KN. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT