Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mamy zatrudnionego pracownika administracji w wymiarze pół etatu na zastępstwo. Pracownik 10 godzin pracuje stacjonarnie, a 10 zdalnie. Proszę o pomoc w sprawie urlopu. Pracownikowi jest udzielany urlop godzinowo. Czy jak pracownik napisze wniosek o udzielenie urlopu, a w tym samym dniu ma rozpisaną pracę zdalną, to czy pisze urlop o godziny, w których powinien być stacjonarnie, czy także o godziny zdalne?
Zgodnie z art. 1542 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320) urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu. Praca zdalna nadal jest pracą i jeśli na ten dzień (na te godziny) nie udzielimy pracownikowi urlopu – będzie musiał on pracować.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 1.09.2016r. chcę zatrudnić n-la mianowanego na 2/18 zgodnie z kwalifikacjami i 2/18 bez kwalifikacji do prowadzenia przedmiotu (zgoda Kuratorium) jak zawrzeć umowę o pracę z tym n-lem (jakie wynagrodzenie zasadnicze)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele naszej szkoły wyjechali z uczniami na praktykę z projektu ERASMUS Plus do Hiszpanii 22.08.2016r i wracają w nocy 19.09.2016r. Moje pytania to: czy nauczycielom przysługuje urlop uzupełniający, czy muszą przyjść do pracy następnego dnia tj. 20.09.16r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy prawidłowego zatrudniania nauczycieli. W sytuacji, gdy rozpoczęciem pracy nauczyciela na czas nieobecności/określony jest nie 1 września tylko np.: 26 październik to czy umowę należy spisać do 31 sierpnia , czy do końca roku szkolnego tj. do 23.06?
- Nauczyciel mianowany przebywa na urlopie wychowawczym od 10.2018 do 31.08.2020 r. Obecnie chce rozwiązać umowę o pracę. Co należy napisać w świadectwie pracy w pkt. dotyczącym wykorzystania urlopu wypoczynkowego w związku z tym, iż nie nabył prawa do urlopu uzupełniającego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień 6 stycznia 2018 był dniem, za który pracownikowi - konserwatorowi należy się inny dzień wolny. Wolny dzień dla pracowników obsługi i administracji 29 stycznia 2018 do wyznaczyłam na 30 marca. W tym czasie od 29 stycznia do 6 kwietnia jeden z pracowników przebywał na zwolnieniu lekarskim. Czy w tym przypadku powinnam pracownikowi "oddać" ten dzień w innym terminie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe