Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel samorządowej jednostki oświatowej może być zatrudniany na umowy o pracę na czas określony ze względu na potrzebę zastępstwa albo w razie potrzeby wynikającej...

PORADA PRAWNA

25 maja 2016 Kadry

Mamy zatrudnionego nauczyciela kontraktowego do 31.08.2018r. i chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od 01.09.2016r. W naszej szkole był zatrudniany wcześniej: 1/ 1.9.2009-31.8.2010; 2/1.9.2010-31.8.2011; 3/1.9.2011-31.8.2012; 4/1.9.2012-31.8.2013 (za nieobecnego nauczyciela); 5/1.9.2013-31.8.2014; 6/1.9.2014-31.8.2015; 7/1.9.2015-31.8.2018 (wszystkie umowy z wyjątkiem poz. 4, zostały zawarte ze względów organizacji szkoły na w/w okresy). Nauczyciel przebywał w okresach zatrudnienia razem przez 84 dni na zwolnieniu lekarskim oraz przez 10 dni na urlopie bezpłatnym. Czy te umowy były zawarte prawidłowo. Czy nauczyciel ma prawo do urlopu dla poratowania zdrowia i od kiedy? Nauczyciel jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy i chciałby przejść na urlop dla poratowania zdrowia od 01.09.2016r.

Nauczyciel samorządowej jednostki oświatowej może być zatrudniany na umowy o pracę na czas określony ze względu na potrzebę zastępstwa albo w razie potrzeby wynikającej z organizacji nauczania i to wielokrotnie (art. 10 ust. 7 KN). Jeśli w placówce istniały i obecnie istnieją obiektywne przyczyny związane z organizacją nauczania, terminowe umowy zostały zawarte prawidłowo.
Jeżeli na podstawie wszystkich umów nauczyciel pracował w pełnym wymiarze zajęć, mając na względzie, że nieobecności w pracy nie przekroczyły 6 miesięcy, są traktowane jak okresy przepracowane, na dzień 31 sierpnia 2016 r. włącznie nauczyciel będzie miał wypracowany wymagany 7-letni staż i może skorzystać z pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia od dnia 1 września 2016 r. (art. 73 ust. 1 i ust. 3 KN).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT