Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie do Państwa z zakresu czasu pracy nauczyciela. Zgodnie z artykułem 42 KN nauczyciel zobowiązany jest do 40 godzinnego tygodnia pracy. Czy mam prawo - w ramach czynności dodatkowych - zatwierdzanych na początku każdego nowego roku szkolnego zlecić prowadzenie 2 godzin zajęć pozalekcyjnych w ramach godzin bezpłatnych lub np prowadzenie 2 godzin zajęć opiekuńczo - wychowawczych na świetlicy? Dodatkowo poza godzinami karcianymi oczywiście
Zajęcia pozalekcyjne oraz zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy powinny być realizowane w ramach godzin "karcianych". Jeżeli takich godzin brakuje, a potrzeby szkoły w zakresie zajęć dodatkowych są większe, należy zwrócić się do organu prowadzącego o ewentualne przydzielenie dodatkowych godzin płatnych.
Inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły to, pomijając godziny "karciane", przygotowywanie uczniów do uroczystości i imprez szkolnych, przeprowadzanie i branie udziału w takich imprezach, wyjścia do kina, wyjazdy na wycieczki, udział w posiedzeniach rady pedagogicznej, zebrania z rodzicami, itd.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy należy wypłacić "trzynastkę" za rok 2015 nauczycielce przedszkola (placówka nieferyjna), która została zatrudniona 01.09.2015r. na czas zastępstwa za nauczyciela nieobecnego(urlop macierzyński)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W szkole podstawowej publicznej znajdują się oddziały przedszkolne (3, 4, 5 i 6 latki). Nauczycielki z oddziałów mają podpisane umowy o pracę z dyrektorem szkoły, uczestniczą w Radach Pedagogicznych szkoły podstawowej, obowiązuje ich Statut szkoły i inne dokumenty szkolne. Czy nauczycielki oddziałów przedszkolnych powinny pracować jak inni nauczyciele szkoły, tzn. mieć ferie i wakacje? Nazwa szkoły brzmi "Szkoła Podstawowa nr..". W nazwie nie ma- " z oddziałami przedszkolnymi".
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w razie nieobecności nauczyciela na swoich zajęciach można połączyć tę klasę z inną klasą u innego nauczyciela lub z zajęciami rewalidacyjnymi czy nauczaniem indywidualnym na terenie szkoły? Jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący chce mnie zatrudnić jako menedżera przedszkola w wymiarze 1/2 etatu. Czy mogę również w tej samej placówce zostać zatrudniona w wymiarze 5/25 jako nauczyciel. Jestem nauczycielem kontraktowym z pełnymi kwalifikacjami. Nadzór pedagogiczny będzie sprawować nauczyciel mianowany zatrudniony w placówce.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z prośbą o odpowiedź na opisaną niżej sytuację, dotyczącą udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia. Nauczyciel z wieloletnim stażem, przebywał na urlopie zdrowotnym od dnia 28 listopada 2014 roku do dnia 19 grudnia 2014 roku (pobyt w sanatorium). W miesiącu maju 2015 roku poważnie zachorował, przebywał w szpitalu ponad dwa miesiące, obecnie wykorzystuje urlop uzupełniający po skończonym pobycie w szpitalu i zwolnieniu lekarskim. Zgodnie z treścią art. 73 ust. 8 KN nauczycielowi można udzielić kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia. Proszę o informację, czy w zaistniałej sytuacji jest jakakolwiek możliwość by udzielić temu nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia. Obecny stan zdrowia nie pozwala na jego powrót do pracy. Bardzo dziękuję za udzielenie szczegółowej odpowiedzi popartej przepisami.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe