Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeden z nauczycieli chciałby wykorzystać dwa dni wolne przysługujące mu na okoliczność opieki nad dzieckiem i przelicza to na 16 godzin (nauczycielskich) - czy jest to możliwe?
Nauczycielowi, tak samo jak każdemu innemu pracownikowi, zatrudnionemu w pełnym wymiarze, wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin (zegarowych, nie nauczycielskich) albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. W przypadku niepełnego zatrudnienia, zwolnienie przysługuje w wymiarze 2 dni albo liczby godzin ustalonej proporcjonalnie do wymiaru etatu.
O sposobie wykorzystania w danym roku kalendarzowym zwolnienia (w dniach, czy w godzinach) decyduje pracownik w pierwszym wniosku o udzielenie takiego zwolnienia złożonym w danym roku kalendarzowym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1) Nauczyciel otrzymał propozycję pracy w innej szkole – 4 godziny, dyrektor tamtej placówki ze względu na pandemię poprosił o ksero badań okresowych tego pracownika z naszej szkoły. Czy jest to zgodne z prawem? Na tym zaświadczeniu jest nazwa naszej placówki i to my pokryliśmy koszty badań, poza tym jest to pierwsze zatrudnienie w innej szkole (ale to samo stanowisko), czy nie powinno być badań wstępnych? Czy można w ten sposób bazować na innych placówkach? 2) Czy nauczyciel, który przebywa na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni, ma obowiązek wykonania badań kontrolnych, czy przepisy te zmieniły się i wydłużyły ten okres do 180 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym się dowiedzieć jakie są procedury postępowania w przypadku gdy zostanie odwołany dyrektor placówki na jak długo zastępuje go v-ce dyrektor i czy od września pełni obowiązki nadal czy jest konkurs na nowego dyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu w przedszkolu na 2/22 można przydzielać nadgodziny doraźnych zastępstw? W przedszkolu mam zatrudnionego logopedę na 2/22 etatu i katechetę na 4/22 etatu. Oboje pracują w innej placówce (przedszkolu) jako nauczyciele wychowania przedszkolnego na pełnym etacie. Czy mogę im przydzielać w swojej placówce zastępstwa za nieobecnego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w Szkole podstawowej specjalnej mogę zatrudnić na zajęcia rewalidacyjne osobę z ukończonymi studiami: pedagogika o specjalności logopedia mgr 5 lat, studia podyplomowe: surdopedagogika, socjoterapia, psychoterapia, terapia pedagogiczna, neurologopedia, kurs migowy stopnia I ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Proszę o odpowiedź, czy nauczycielka przebywająca obecnie na świadczeniu rehabilitacyjnym ma prawo do urlopu dla poratowania zdrowia po zakończeniu tegoż świadczenia, jeżeli : w okresie od 24.06.2013 do 23.06,2014 przebywała na urlopie dla poratowania zdrowia, następnie od 24.06.2014 do 22.12.2014 przebywała na zwolnieniu lekarskim, a obecnie od 23.12.2014 do 17.12.2015 r przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym.; 2. Czy po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego należy udzielić nauczycielce urlopu uzupełniającego za wakacje 2014 (przebywała na L-4) oraz za wakacje 2015 (będzie przebywać na świadczeniu rehabilitacyjnym) ?
Obydwa pytania dotyczą tej samej nauczycielki.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe