Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie są procedury skreślenia wychowanka z listy wychowanków w bursie?
Skreślenie wychowanka następuje w postępowaniu administracyjnym, w którym dyrektor zawiadamia pełnoletniego wychowanka lub rodziców osoby małoletniej o wszczęciu postępowania w związku z zaistnieniem przesłanek wymienionych w statucie placówki, które uprawniają do skreślenia z listy wychowanków; dyrektor zwraca się do rady pedagogicznej o podjęcie uchwały w sprawie skreślenia z listy wychowanków oraz do samorządu uczniowskiego o wyrażenie opinii w sprawie skreślenia z listy wychowanków; po podjęciu tych uchwał a przed wydaniem decyzji, dyrektor zawiadamia wychowanka lub rodziców o możliwości zapoznania się z materiałami postępowania w określonym terminie i przedstawienia stanowiska; po jego upływie dyrektor wydaje decyzję o skreśleniu wychowanka wraz z uzasadnieniem, wskazującym na zaistnienie przesłanek ze statutu; decyzję doręcza się pełnoletniemu wychowankowi lub rodzicowi małoletniej osoby z pouczeniem o możliwości wniesienia odwołania w terminie 14 dni za jego pośrednictwem do kuratora oświaty (art. 31 pkt 5 lit. b), art. 39 ust. 2 UoSO, od 1 września 2017 r. art. 51 ust. 1 pkt 4 lit. b), art. 68 ust. 2 PO, art. 10 § 1, art. 61 § 4, art. 107, art. 129 KPA).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest obowiązek wpisywania procedury odbierania dziecka ze szkoły podstawej do statutu? Czy można uchwalić to odrębnym dokumentem przez Radę Pedgagiczną?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni ma dyrektor szkoły na reakcję, na pismo, w którym nauczyciel zgłasza sprzeciw dotyczący nałożenia kary porządkowej upomnienia z art. 108 KP i art. 75 KN?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Co wpisać na świadectwie uczniowi III klasy gimnazjum, który realizował obowiązek szkolny w ramach nauczania domowego z przedmiotów : plastyka,muzyka, technika, informatyka, w-f
i zachowania ( bo to jest opisane w rozporządzeniu , że nie podlega ocenie)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin biblioteki szkolnej powinno być w szkole, w której nie ma etatu bibliotekarza? Czy jest określona minimalna liczba godzin biblioteki szkolnej? ( w szkole uczy się 40 uczniów, biblioteka posiada ok. 1000 woluminów). Kto decyduje o wymiarze czasu pracy biblioteki w tego typu szkole?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- 1) W gimnazjum jest zatrudniony jeden n-l biologii, chemii, geografii, fizyki, muzyki, plastyki, zajęć technicznych, edukacji dla bezpieczeństwa. W przypadku choroby n-la dyrektor organizuje zastępstwa. Wiadomym jest, że w takiej sytuacji nie ma możliwości pójścia na zastępstwo specjalisty tego samego przedmiotu. Idzie więc inny specjalista. Ma zostawiony konspekt, karty pracy, dysponuje filmem, prezentacją multimedialną. Czy nauczyciel zastępujący (nie-specjalista) może wpisać kolejny nr lekcji a dyrektor zaliczyć tę lekcję do liczby godzin zrealizowanych danego przedmiotu? Rozporządzenie MEN w sprawie kwalifikacji nauczycieli jest niezwykle istotne w przypadku zatrudniania nauczycieli. Ale czy też tak samo ma być respektowane w przypadku organizacji zastępstw? Czy biolog nie przeprowadzi lekcji chemii, fizyk matematyki a polonista historii?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe