Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Po ustaleniu dla nauczyciela przez dyrektora pozytywnej oceny dorobku zawodowego w trybie art. 9c ust. 6 KN oraz po złożeniu przez nauczyciela wniosku o wszczęcie...

PORADA PRAWNA

24 maja 2017 Awans zawodowy

Jak zorganizować postępowanie kwalifikacyjne w przedszkolu niepublicznym dla nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień awansu nauczyciela kontraktowego? Kto może być w komisji jeżeli w przedszkolu dyrektor ma stopień awansu nauczyciela kontraktowego jest również organem prowadzącym, opiekunem stażu jest nauczyciel mianowany zatrudniony jako wolontariusz?

 Po ustaleniu dla nauczyciela przez dyrektora pozytywnej oceny dorobku zawodowego w trybie art. 9c ust. 6 KN oraz po złożeniu przez nauczyciela wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego (art. 9b ust. 2 KN), dyrektor powołuje komisję kwalifikacyjną w składzie: dyrektor jako jej przewodniczący oraz nauczyciel mianowany z dwoma funkcjami: jako opiekun stażu i jednocześnie członek komisji (art. 9g ust. 1 KN). Wówczas komisja będzie działała w dopuszczalnym składzie 2/3 (§ 13 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz. U. z 2013 r., poz. 393). O terminie rozmowy kwalifikacyjnej dodatkowo należy zawiadomić kuratora oświaty, który może wyznaczyć swojego obserwatora (art. 9g ust. 4 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT