Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Komisja ma wgląd do pełnej dokumentacji nauczyciela, w przypadku wątpliwości ma prawo wypowiadać się na ten temat i zająć właściwe stanowisko.W związku z tym...

PORADA PRAWNA

15 listopada 2017 Awans zawodowy

Jeżeli komisja egzaminacyjna na stopień nauczyciela mianowanego, w której skład wchodził przedstawiciel kuratorium, n ie zakwestionowała przygotowania pedagogicznego, to czy komisja kwalifikacyjna na stopień nauczyciela dyplomowanego ma prawo to przygotowanie pedagogiczne zakwestionować?

Komisja ma wgląd do pełnej dokumentacji nauczyciela, w przypadku wątpliwości ma prawo wypowiadać się na ten temat i zająć właściwe stanowisko.W związku z tym proponujemy pisemnie zwrócić się do właściwego organu nadzoru pedagogicznego o interpretację kwalifikacji nauczyciela, którego sprawa dotyczy.

Podstawa prawna:USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.), w szczególności Rozdział 3 - Wymagania kwalifikacyjne oraz Rozdział 3a Awans zawodowy nauczycieli.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT