Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 130 ust. 2 PO o przyjęciu dziecka do publicznego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej w trakcie roku szkolnego, decyduje dyrektor szkoły,...

PORADA PRAWNA

03 stycznia 2018 Prawo oświatowe

Jak rozwiązać problem związany z przyjęciem w ciągu roku szkolnego kolejnych dzieci do oddziału przedszkolnego z obwodu szkoły, jeśli mam już dwie grupy liczące po 25 osób i nie mam możliwości lokalowych by utworzyć kolejna grupę?

Na podstawie art. 130 ust. 2 PO o przyjęciu dziecka do publicznego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej w trakcie roku szkolnego, decyduje dyrektor szkoły, może więc odmówić przyjęcia dziecka z powodu braku wolnych miejsc. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły mają gwarancję przyjęcia dopiero od I klasy, ale nie do oddziału przedszkolnego (art. 130 ust. 5 PO).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT