Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2023 r., poz. 984 z późn. zm.) czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć...

PORADA PRAWNA

25 sierpnia 2023 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Jak przy zatrudnianiu nauczyciela powinno się prawidłowo określić wymiar czasu pracy: "w pełnym wymiarze czasu pracy" czy też "18/18 zajęć dydaktycznych w tygodniu"? Podobnie w przypadku aneksu do umowy – zwiększając wymiar godzin piszemy "zwiększa się wymiar z 16/18 do 18/18" czy "z 16/18 do pełnego etatu"?

Zgodnie z art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2023 r., poz. 984 z późn. zm.) czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. Pełen wymiar zatrudnieni to właśnie 40 godzin tygodniowo, w tym na przykład 18 godzin pensum. Ale oczywiście powszechną praktyką jest wskazywanie w umowie o pracę, że nauczyciel zatrudniony jest np. na 18/18 albo „na pełny etat”. Każde z tych rozwiązań będzie więc zgodne z prawem.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT