Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinien wyglądać prawidłowy plan rozwoju wicedyrektora przedszkola, który chce rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego? Przy zmniejszonej ilości godzin pracy z dziećmi (do 10) oczywistym jest, że bardziej jest zaangażowany w koordynowanie pracy nauczycieli, przygotowywanie dokumentów itp., niż w pracę z dziećmi i w związku z tym nie może wykazać tylu propozycji działań z nimi. Czy taki stan rzeczy powinien mieć odzwierciedlenie w planie rozwoju zawodowego?
Treść planu rozwoju zawodowego wicedyrektora przedszkola ubiegającego się o stopień awansu nauczyciela dyplomowanego musi obejmować wszystkie wymagania niezbędne do uzyskania tego stopnia, dotyczące: wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy przedszkola, a przekładających się na pozytywne efekty pracy przedszkola; wykorzystywanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej; umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami oraz realizację co najmniej trzech z sześciu zadań wymienionych w § 8 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia MEN z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2013 r., poz. 393).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel kontraktowy odbywający staż na stopień nauczyciela mianowanego od września 2020 r. uzyskał dwie cząstkowe oceny dorobku zawodowego: pierwszą pozytywną, a drugą negatywną. Ocena negatywna obejmuje dwa miesiące pracy. Czy w tej sytuacji wspomniany nauczyciel może w bieżącym roku szkolnym kontynuować staż w tej samej szkole czy powinien kontynuować staż w innej placówce?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel stażysta złożył wniosek i odpowiednią dokumentację o postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela kontraktowego. Czy obowiązkiem dyrektora jest powiadomienie organu prowadzącego i kuratorium Oświaty o powołaniu komisji kwalifikacyjnej i terminie posiedzenia komisji. Jaka jest podstawa prawna?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest od 6 lat zatrudniony w Szkole na stanowisku nauczyciela praktycznej nauki zawodu na podstawie art. 10 ust. 7 KN. Umowa o pracę zawierana była na każdy kolejny rok szkolny w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy (w zależności od potrzeb organizacyjnych). Nauczyciel posiada wymagane kwalifikacje, jednak przez 6 lat nie uzyskał stopnia awansu nauczyciela kontraktowego. W dniu 31 sierpnia bieżącego roku została zawarta umowa o pracę w wymiarze 0,6 etatu na podstawie art. 10 ust.3b Karty Nauczyciela (Dz.U. z 2022r. poz. 1730). Czy nauczyciel może zrezygnować z odbywania przygotowania do zawodu nauczyciela? Czy jeśli w ciągu 6 lat nie uzyska stopnia nauczyciela mianowanego, w myśl obowiązujących przepisów jego stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, jaką dokumentację awansu zawodowego nauczycieli przechowujemy w szkole po zakończonym postępowaniu. Interesuje mnie zwłaszcza miejsce i czas przechowywania oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w placówce oświatowej jaką jest ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, prowadzony przez osobę fizyczna(niebędąca nauczycielem ze stopniem awansu zawodowego) zatrudnieni nauczyciele mogą rozpocząć staż? Organem prowadzącym i dyrektorem jest jedna osoba, czy w związku z tym dyrektor bez stopnia awansu możne zajmować się sprawami awansu zawodowego w tej placówce?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe