Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi obsługi (staż pracy 10 lat w innym zakładzie pracy i 5 miesięcy w naszej szkole) zatrudnionemu na 0,50 etatu, pracuje 5 dni w tyg.?
Do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia, czyli w przypadku opisanym w pytaniu, główny wymiar pracownika wynosi 26 dni. Z uwagi na zatrudnienie w niepełnym wymiarze, należy wymiar urlopu obliczyć proporcjonalnie do wymiaru etatu. Przy 1/2 etatu będzie to 13 dni.
Urlopu udziela się w godzinach, zgodnie z obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy, przy przyjęciu, że jeden dzień urlopu wynosi 8 godzin. Oznacza to, że najpierw trzeba 13 dni pomnożyć przez 8 godzin, co daje 104 godziny urlopu. Z tej puli odejmuje się za każdy dzień urlopu tyle godzin, ile pracownik miał do przepracowania w danym dniu. Jeżeli pracownik pracuje przez 5 dni po 4 godziny, to za każdy dzień odejmujemy 4 godziny. W rzeczywistości pracownik wykorzysta zatem 26 dni urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy szkolnego rzecznika praw ucznia. Czy w szkole musi być powołana taka osoba? Jaka jest podstawa prawna? Czy jeśli nie byłoby obowiązku tworzenia takiej funkcji, to czy muszą być zapisy w statucie odnośnie tej funkcji?
- Czy nauczyciel będący na urlopie dla poratowania zdrowia może zapisać się na studia podyplomowe i kształcić w trakcie urlopu? Czy dyrektor szkoły może mu odmówić dofinansowania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor szkoły otrzymał informację ze związków zawodowych ZNP o ilości członków w naszej szkole. ZNP podaje ilość 8 osób. Dyrektor ma wykaz 7 członków. Związki zawodowe poinformowały że jeden członek chce być anonimowy. Czy dyrektor szkoły może wystąpić do związków o imienną listę wszystkich członków ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica publicznego gimnazjum wyszła za mąż, przeprowadziła się do innej miejscowości i jej mąż oraz ona proszą o wydanie dokumentów. W podaniu zaznaczyli, że ona będzie kontynuowała naukę w swoim obwodzie szkolnym. Czy w tej sytuacji można uznać, że mąż jest prawnym opiekunem i wydać dokumenty?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy przy wyliczaniu dochodów na członka rodziny do ZFŚS oprócz dochodów z pracy zawodowej należy wliczać przyznane alimenty na dzieci oraz posiadane grunty rolne. Jak prawidłowo wyliczyć dochód?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe