Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy przy wyliczaniu dochodów na członka rodziny do ZFŚS oprócz dochodów z pracy zawodowej należy wliczać przyznane alimenty na dzieci oraz posiadane grunty rolne. Jak prawidłowo wyliczyć dochód?
Na podstawie art. 8 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie.
Ustawa nie reguluje kwestii ustalania dochodu osób uprawnionych do korzystania z Funduszu. To pracodawca w regulaminie określa, jakie dochody są brane pod uwagę i w jaki sposób są dokumentowane.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka była na L4 ciążowym w okresie 30.10.2019–28.06.2020, a od 29.06.2020 r. do 27.06.2021 r. przebywała na urlopie macierzyńskim wraz z rodzicielskim. Czy nauczycielowi należy się urlop uzupełniający, a jeśli tak – w jakim czasie powinien go wykorzystać?
Według moich obliczeń: w 2019 r. wykorzystała 8 tyg., w 2020 r. nie wykorzystała 8 tyg., a w 2021 r. wykorzystała 9 tyg. i 2 dni; zatem: 8 tyg. – (1 tydz. i 2 dni) = 6 tyg. i 3 dni – tyle pozostało jeszcze do wykorzystania. Czy ww. obliczenia są poprawne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę w arkuszu organizacyjnym przydzielić nauczycielowi edukacji wczesnoszkolnej dodatkowe godziny zajęć z wych. fizycznego, plastyki, muzyki, komputerowych w innych klasach I-III?
- Wysłałem nauczyciela w podróż służbową jego własnym samochodem na konkurs jako opiekuna i ten nauczyciel przygotowywał ucznia na konkurs ogólnopolski. Podpisałem stosowną umowę, a główna księgowa nie chce wypłacić należnej sumy. Nadmieniam, że na Radzie Rodziców też jest mało finansów. Księgowa interpretuje, że na podróż służbową nauczyciel może jechać tylko na szkolenie i należy się zwrot kosztów. Jak rozwiązać problem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dostarczyła zwolnienie lekarskie od 25.06.14r. do 01.07.14r. Istnieją przesłanki, by uznać, że w tym czasie wyjedzie zagranicę. Proszę o radę, jakie działania może podjąć pracodawca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia od 1.09.2016 do 31.08.2017. Kiedy może wykorzystać po raz drugi urlop dla poratowania zdrowia? Czy prawo do urlopu nabędzie już 31.08.2018 gdyż od 1.09.2018 r nie będzie miał pełnego etatu tylko 14/18 ze względu na odejście klas gimnazjalnych i w maju 2018 roku otrzyma obniżenie wymiaru czasu pracy? Czy wtedy (1.09.2018) będąc na niepełnym etacie przysługuje mu prawo do urlopu dla poratowania zdrowia? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe