Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile godzi można przydzielić nauczycielowi wspierającemu w przyszłym roku szkolnym, dot. kl.VIII, w której jeden uczeń jest z Zespołem Aspergera, a drugi ma orzeczenie o upośledzeniu w stopniu umiarkowanym?
Pełny wymiar obowiązkowych godzin (tzw. pensum) nauczyciela lub specjalisty, który posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej i zatrudniony jest w celu współorganizowania kształcenia specjalnego dla uczniów niepełnosprawnych – będzie od 1 września 2018r. (na mocy znowelizowanej Karty Nauczyciela) – wnosić 20 godzin tygodniowo. Decyzję, na ile godzin zatrudnić tę osobęw danej klasie, podejmuje dyrektor szkoły w zależności od potrzeb indywidualnych niepełnosprawnych uczniów. Oczywiście na podstawie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego oraz Wielospecjalistycznej Oceny Poziomu Funkcjonowania Ucznia dokonanej przez ZESPÓŁ opracowujący IPET.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 01.09.2020 r. zatrudniliśmy, na czas nieokreślony w pełnym wymiarze, nauczyciela mającego pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego – na stanowisku nauczyciel kontraktowy. W dniu dzisiejszym (01.06.2022 r.) nauczyciel złożył wniosek o urlop dla poratowania zdrowia. Jesteśmy w posiadaniu zaświadczenia, że nauczyciel jest zatrudniony w innej szkole od 01.09.2013 r. do 31.08.2020 r. (do chwili zatrudnienie w naszej szkole) na podstawie kodeksu pracy w pełnym wymiarze czasu w charakterze nauczyciela, na czas nieokreślony. Szkoła ta jest powołana przez stowarzyszenie. Nauczyciel jest nadal w niej zatrudniony, choć w chwili zatrudnienia złożył oświadczenie, że nasza szkoła jest jego głównym miejscem pracy. Nie jesteśmy w posiadaniu świadectwa pracy za okres zatrudnienia w poprzedniej szkole. Czy na podstawie zaświadczenia możemy wystawić skierowanie do lekarza medycyny pracy uprawniające nauczyciela o ubieganie się o urlop dla poratowania zdrowia? Czy nauczyciel powinien dostarczyć świadectwo pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- jako dyrektor szkoły mistrzostwa sportowego w czasie wakacji byłem na obozie sportowym organizowanym zgodnie ze statutem szkoł przez okres 12 dni, pełniąc tam funkcję kierownika, dostałem zaproszenie na konferencję organizacji sportowych w miesiącu wrzesniu do Turcji i organ prowadzacy nie wyraził mi zgodny na wyjazd uzasadniajac ze nie mam urlopu w tym czasie, czy bedąc na obozie w czasie wakacji mogłem wykorzystac te dni na wyjazd na konferencję lub zsotac oddelegowany?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma dwie umowy o pracę. Jedna na cały etat (wychowanie przedszkolne) druga język angielski - 5/25. Urlop ma naliczany niezależnie z obu umów proporcjonalnie do wymiaru zatrudnienia. Czy urlopy te ulegają sumowaniu? Czy udzielając urlopu w dniu kiedy wykonuje obie umowy zabieram mu godziny z jednej i drugiej umowy? Czy to jest prawidłowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest na zwolnieniu lekarskim od 26 września 2019 r. do 30 listopada 2019 r. poinformowała dyrektora, że wraca do pracy z dniem 1 grudnia 2019 r. Czy pracodawca może wystawić tej nauczycielce skierowanie na badania lekarskie kontrolne do lekarza medycyny pracy po zwolnieniu dłuższym jak 30 dni w czasie trwania tego zwolnienia np. 25 listopada 2019 r. , czy ten pracownik powinien je otrzymać dopiero z datą 1 grudnia kiedy już nie jest na zwolnieniu lekarskim? Jeśli ten pracownik wraca do pracy w poniedziałek i jest to pierwszy dzień po zwolnieniu lekarskim, pracodawca wręcza mu skierowanie na wykonanie badań kontrolnych to, czy ten pracownik może prowadzić zajęcia z uczniami? Co w sytuacji kiedy ten nauczyciel umówił się z lekarzem medycyny pracy na badania dopiero np. 3 grudnia 2019 r. (decyzja lekarza wcześniej nie ma możliwości przyjęcia tego pracownika), a lekarz dał mu skierowanie na badania do specjalisty i te badania trwają ok. 2 tygodni, czy nauczyciel ten powinien znajdować się w szkole (w godzinach swoich lekcji np. poniedziałek 6 godzin, wtorek – 4 godziny itd.) w pokoju nauczycielskim? Czy wynagrodzenie przysługuje w 100% płatne? Nauczycielce tej skończyły się badania okresowe 15 października 2019 r. kiedy jest na zwolnieniu lekarskim, czy dyrektor kierując tego pracownika na badania po zwolnieniu lekarskim powinien zaznaczyć również na skierowaniu badania okresowe ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaką podstawę prawną podać w piśmie do pracownika - pismo jest odpowiedzią na wniosek pracownika o udzielenie urlopu wychowawczego, informującym o udzieleniu przedmiotowego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe