Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W rozumieniu przepisów i zgodnie z nimi, następuje rozwiązanie umowy w terminie określonym w wypowiedzeniu. Pracodawca nie może nie zgodzić się z oświadczeniem woli...

PORADA PRAWNA

11 maja 2011 Kadry

Główna Księgowa wypowiedziała umowę o pracę na czas nieokreślony z dniem 31.03.2011 okres wypowiedzenia kończy się 30.06.2011. W maju 2011 Dyrektor chciałby, aby księgowa odeszła na koniec lipca br. w związku ze sprawozdaniami i zakończeniem półrocznym i przekazaniem dokumentacji nowemu pracownikowi. Proszę o odpowiedź, w jaki sposób załatwić tą sprawę zgodnie z przepisami.

W rozumieniu przepisów i zgodnie z nimi, następuje rozwiązanie umowy w terminie określonym w wypowiedzeniu. Pracodawca nie może nie zgodzić się z oświadczeniem woli rozwiązania umowy wyrażonej na piśmie przez pracownika.

Pozostaje więc porozumienie w w/w sprawie z pracownikiem o wycofanie wypowiedzenia i zmianę terminu rozwiązania umowy.

Kodeks pracy ustawa z 26.06.1974 r. (ze zm.).

Art. 30. § 1. Umowa o pracę rozwiązuje się:
  1)   na mocy porozumienia stron,
  2)   przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
  3)   przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
  4)   z upływem czasu, na który była zawarta,
  5)   z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
(...)
§ 21. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.
§ 3. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie.
§ 4. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy.

(...)

Art. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:
  1)   2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
  2)   1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
  3)   3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT