Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W piśmie adresowanym do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) należy zwrócić się o pozytywne zaopiniowanie kandydatury imiennie wskazanego nauczyciela na wicedyrektora...

PORADA PRAWNA

19 lipca 2016 Awans zawodowy

Gdzie znaleźć wniosek o powierzenie funkcji wicedyrektora do złożenia w U.Dzielnicy? Czy do wniosku należy złożyć dokumenty nie tylko potwierdzające wykształcenie, ale akt nadania awansu zawodowego, kartę ocenę pracy, ale też zaświadczenie lekarskie i oświadczenia, które są aktualne w dokumentach pracowniczych? Wicedyrektorem ma zostać osoba od kilkunastu lat pracująca w szkole i czy w takim przypadku należy składać zaświadczenie o zatrudnieniu? Proszę o wskazanie jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

W piśmie adresowanym do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) należy zwrócić się o pozytywne zaopiniowanie kandydatury imiennie wskazanego nauczyciela na wicedyrektora szkoły lub przedszkola oraz przedstawić jego osiągnięcia zawodowe, które za tym przemawiają. Warto załączyć dokumenty dotyczące wykształcenia, akt nadania stopnia awansu zawodowego i ocenę pracy oraz ewentualnie inne świadczące o dorobku zawodowym (art. 37 ust. 1 w zw. z art. 5c pkt 2 UoSO). Nie ma potrzeby załączania dokumentów dotyczących stanu zdrowia i oświadczeń odbieranych przy zatrudnianiu.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT