Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, proszę o wyjaśnienie: do 12.10.2015r. główna księgowa naszej szkoły podstawowej publicznej jest nieobecna w związku z urlopem macierzyński na dzieci. Do 12.10.2015r. na czas nieobecności były zatrudnione 2 osoby na umowę o pracę, które wykonywały zadania głównej księgowej. Od 12.102015r. do 07.01.2016r. główna księgowa będzie przebywać na zaległych urlopach wypoczynkowych. Czy na ten czas możemy zatrudnić 2 osoby, które wykonywałyby zadania głównej księgowej, ale forma umowy to umowa zlecenie?
Kwestię zatrudnienia głównego księgowego w szkole publicznej reguluje art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. Zgodnie z jego brzmieniem, głównym księgowym jednostki sektora finansów publicznych, zwanym dalej "głównym księgowym", jest pracownik, któremu kierownik jednostki powierza obowiązki i odpowiedzialność w zakresie:
1) prowadzenia rachunkowości jednostki;
2) wykonywania dyspozycji środkami pieniężnymi;
3) dokonywania wstępnej kontroli:
a) zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,
b) kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.
Definicja pracownika zawarta jest art. 2 kodeksu pracy - Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak dokonać zatrudnienia nowego nauczyciela religii na podstawie przeniesienia z innej szkoły (nauczyciel dyplomowany zatrudniony w niepełnym wymiarze)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy osobę, która prowadzi jednodniową prelekcję z dziećmi nt. np. podróży albo osobę która przeprowadza nabór do chóru chłopięcego należy sprawdzić w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksulanym? Co należy rozumieć pod pojęciem "przed dopuszczeniem osoby do innej działaności związanej z wychowaniem ...". Czy dotyczy to sporadycznych spotkań dla dzieci/warsztatów? Dodam, że nie zostaję nawiązany stosunek pracy z taką osobą.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Czy nauczycielka - logopeda, zatrudniona na niepełny wymiar - 10 godz (cytat z Umowy o pracę) , która wraca z urlopu wychow., musi otrzymać odpowiednią część etatu (z 25 godz) czy też liczbę godzin, którą miała poprzednio? W czasie trwania jej urlopu liczba godzin pracy logopedy wzrosła z 20 do 25, a w umowie nie jest napisane "pół etatu" a jedynie - "zmniejszony etat - 10 godz".
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel został zatrudniony na czas określony od 01 września 2017 r. do 24 sierpnia 2018 r. Czy przysługuje mu dodatkowe wynagrodzenie roczne /13-stka/ i jak należy ją przeliczyć ?
- Czy zatrudniając nauczyciela na zastępstwo od 1.09. mogę mu umożliwić odbycie stażu na nauczyciela kontraktowego? Pani po przewidywanym na wrzesień porodzie deklaruje korzystanie z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, co czasowo pozwalałoby odbyć staż nowej osobie. Czy jest to zgodne z prawem, czy też umowa na zastępstwo to uniemożliwia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe