Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 96 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) podstawową jednostką organizacyjną szkoły, jest oddział. Oddziałem...

PORADA PRAWNA

19 września 2022 Prawo oświatowe

Czy dodatek za wychowawstwo powinien być udzielany w klasach maturalnych do końca kwietnia, czy do końca sierpnia? Organ prowadzący w regulaminie określił, że na czas pełnienia obowiązków. Czy obowiązki powierza się na cały rok szkolny czy tylko do końca kwietnia?

Zgodnie z art. 96 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) podstawową jednostką organizacyjną szkoły, jest oddział. Oddziałem opiekuje się nauczyciel wychowawca.
Żaden z przepisów prawa oświatowego nie wskazuje sposobu powierzania nauczycielowi funkcji wychowawcy oddziału. Funkcję wychowawcy oddziału powierza nauczycielowi dyrektor szkoły i to on wskazuje, na jaki okres powierza mu tą funkcję. Przy czym skoro jest to klasa maturalna, która kończy szkołę 30 kwietnia, to nie widzę podstaw, aby powierzać funkcję na dłuższy okres.
Wobec tego dodatek powinien być tak długo wypłacany, jak długo trwa powierzenie - a skoro powinno się moim zdaniem powierzać funkcję na okres do końca kwietnia- tylko w tym okresie wypłacany powinien być dodatek funkcyjny.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT