Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zmienił się jednolity rzeczowy wykaz akt dla klas I i II stopnia podziału?
Na podstawie art. 6 ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2020 r., poz. 164 ze zm.), samorządowe jednostki organizacyjne (np. z systemu oświaty) w porozumieniu z Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych, określają sposób klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji w formie jednolitego rzeczowego wykazu akt, który określa klasy, według których w jednostce organizacyjnej grupuje się jednolicie, w systemie dziesiętnym, dokumentację powstającą i gromadzoną w tych organach i jednostkach oraz ustala dla dokumentacji kwalifikację archiwalną. Obowiązujące przepisy nakazują przyjęcie wewnętrznej klasyfikacji dokumentacji oraz nie określają klas podziału w takim wykazie. Zmiana w tym zakresie mogłaby więc wynikać jedynie z wewnętrznych regulacji danego pracodawcy, ustalonych w porozumieniu z Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi, który w dniu 01 września 2015 r. przejdzie na świadczenie kompensacyjne, będzie przysługiwać prawo do nagrody jubileuszowej, jeśli takie prawo uzyska dopiero w styczniu 2016 roku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, na dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych złamał nogę i uzyskał 2-miesięczne zwolnienie lekarskie. 1. Czy w takim przypadku przysługuje nauczycielowi urlop za okres ferii zimowych, w czasie których przebywał na zwolnieniu? 2. Jeżeli tak, to w jakim terminie powinien zwrócić się do dyrektora szkoły z wnioskiem o udzielenie takiego urlopu? 3. W jakim terminie dyrektor powinien udzielić nauczycielowi urlopu?
- Czy nauczyciel zatrudniony w szkole na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej (prowadzi zajęcia z edukacji plastycznej i muzycznej) może uczyć sztuki (plastyki i muzyki) w klasach IV-VI?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania z 35 letnim stażem przebywa na urlopie zdrowotnym od 01.09.2015r. do 29.02.2016r. W związku z nabyciem praw emerytalnych 14.03.2016r chce rozwiązać umowę o pracę na mocy porozumienia stron. W związku z powyższym za ile dni należy wypłacić mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Za 3 m-ce, czy za jeden m-c?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy limit wynagrodzenia dyrektora z dotacji samorządowej tj. 7.598,06 zł brutto w przedszkolu niepublicznym od dnia 1 stycznia 2018 r. dotyczy również dyrektora, który pełni dodatkowe funkcje: jest nauczycielem wspomagającym, prowadzi terapie pedagogiczne. Czy w takim przypadku wynagrodzenie z dotacji samorządowej może być wyższe ?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe