Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy limit wynagrodzenia dyrektora z dotacji samorządowej tj. 7.598,06 zł brutto w przedszkolu niepublicznym od dnia 1 stycznia 2018 r. dotyczy również dyrektora, który pełni dodatkowe funkcje: jest nauczycielem wspomagającym, prowadzi terapie pedagogiczne. Czy w takim przypadku wynagrodzenie z dotacji samorządowej może być wyższe ?
Ustawowy limit finansowania wynagrodzenia dyrektora lub pracownika niepublicznego przedszkola z dotacji samorządowej ustanawia maksymalną kwotę, którą miesięcznie można wypłacić jednej osobie, bez względu na liczbę pełnionych przez nią funkcji lub wykonywanych zadań; ustawodawca nie przewidział możliwości zwiększenia wynagrodzenia ponad górną kwotę w razie wykonywania jednocześnie obowiązków nauczyciela i dyrektora (art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy z 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak rozliczać czas pracy nauczycieli za egzamin ustny z jęz. polskiego podczas matury- czy wliczać czas przygotowania się ucznia po każdej przerwie?
- Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia od 1.09.2016 do 31.08.2017. Kiedy może wykorzystać po raz drugi urlop dla poratowania zdrowia? Czy prawo do urlopu nabędzie już 31.08.2018 gdyż od 1.09.2018 r nie będzie miał pełnego etatu tylko 14/18 ze względu na odejście klas gimnazjalnych i w maju 2018 roku otrzyma obniżenie wymiaru czasu pracy? Czy wtedy (1.09.2018) będąc na niepełnym etacie przysługuje mu prawo do urlopu dla poratowania zdrowia? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chcę zatrudnić nauczyciela bibliotekarza w czasie trwania roku szkolnego. Nauczycielka posiada kwalifikacje, nigdy nie pracowała w szkole. W świetle Karty Nauczyciela jest nauczycielem początkującym. Jaka jest podstawa prawna do zatrudnienia takiego nauczyciela? Czy mogę ją zatrudnić na czas określony na rok do 23 czerwca 2023 r., (art.10 ust.7) czy jednak na dwa lata ale nie szkolne do 31 sierpnia 2024 r. (art.10 ust. 2)? Jak to się ma do jej awansu zawodowego, ponieważ 31 sierpnia 2024 r. nie będzie miała przepracowanych dwóch lat szkolnych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywała w okresie 23.05.2015 -20.05.2016 na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Potem była na urlopie uzupełniającym za poprzedni rok szkolny. Następnie rozpoczęła urlop wychowawczy. Czy przysługuje jej urlop za rok 2015/2016, gdyż chce wrócić teraz do pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi przyjętemu w czasie roku szkolnego na czas nieobecności przysługują wczasy pod gruszą z funduszu socjalnego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe