Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zmiany w prawie oświatowym w jakiś sposób określają wysokość- ilośc godzin nadliczbowych przyznawanych nauczycielowi?
Ustawa z dnia 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, w art. 221 wprowadza limit godzin ponadwymiarowych w szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2010. Zgodnie z jego brzmieniem, w roku szkolnym 2019/2020:
1) w szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania, nauczyciel zatrudniony w szkole ponadpodstawowej prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego może być zobowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością; średnia liczba godzin ponadwymiarowych przypadających na etat nauczyciela w danej szkole nie może przekroczyć średniej liczby godzin ponadwymiarowych przypadających na etat nauczyciela w tej szkole w roku szkolnym 2016/2017;
2) ograniczenie, o którym mowa w pkt 1, nie dotyczy nauczycieli przedmiotów teoretycznych w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, nauczycieli praktycznej nauki zawodu oraz nauczycieli przedmiotów artystycznych w szkołach artystycznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Czy można zatrudnić pracownika na stanowisko intendenta bez ogłaszania konkursu zewnętrznego? Zgodnie ze wyjaśnieniami jakie już znalazłam w portalu: ,,Stanowisko intendenta jest zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, jest stanowiskiem z grupy pomocniczych i obsługi". Czy w związku z tym należy stosować zasady naboru na stanowisko urzędnicze?
2. Czy jest obowiązek powiadamiania organu prowadzącego i kuratorium o terminie rozmowy kwalifikacyjnej nauczyciela stażysty ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący ograniczył etaty dla wicedyrektorów. Jak zatem poprawnie wypowiedzieć stanowisko wicedyrektorowi? Był powołany zarządzeniem dyrektora w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora na okres do 31.08.2022 r. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, jakiej wysokości odprawę należy wypłacić nauczycielce odchodzącej na emeryturę w wieku lat 63, jeśli 15 lat przepracowała w innych zakładach pracy i 16 lat w szkole jako nauczyciel?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, uczennica w liceum ma przyznane nauczanie indywidualne ze względu na przewlekłą chorobę. Niestety notorycznie odwołuje zajęcia, które wg planu powinny się odbywać. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy nauczyciele mają umawiać się na inne terminy, aby odpracować te zajęcia, czy wpisują nieobecność do dziennika zajęć?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam, czy do nauczyciela, pracującego w oddziale przedszkolnym utworzonym przy szkole podstawowej (w tzw. zerówce) powinno się stosować przepis z Karty Nauczyciela art. 42, dotyczący przepracowania dodatkowych 2 godzin z dziećmi, czyli etatu (22 godzin) plus 2 "Kaenki", czy tylko sam etat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe