Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Możliwości są dwie:Po pierwsze, nauczyciele mogą umawiać się na inne terminy. Nauczanie indywidualne jest specyficzną formą nauczania, z reguły z powodu choroby ucznia....

PORADA PRAWNA

04 kwietnia 2012 Prawo oświatowe

Witam, uczennica w liceum ma przyznane nauczanie indywidualne ze względu na przewlekłą chorobę. Niestety notorycznie odwołuje zajęcia, które wg planu powinny się odbywać. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy nauczyciele mają umawiać się na inne terminy, aby odpracować te zajęcia, czy wpisują nieobecność do dziennika zajęć?

Możliwości są dwie:

Po pierwsze, nauczyciele mogą umawiać się na inne terminy. Nauczanie indywidualne jest specyficzną formą nauczania, z reguły z powodu choroby ucznia. Należy się więc liczyć z tym, że zajęcia nie będą się odbywać regularnie. Dla dobra ucznia powinno się tak je organizować, aby zrealizować treści odstawy programowej dostosowane do potrzeb i możliwości psychofizycznych ucznia i umożliwić mu promocję do następnej klasy czy też ukończenie szkoły. Takie działanie szkoły będzie "usprawiedliwieniem" na ewentualne zarzuty, w przypadku nieklasyfikowania lub niepromowania uczennicy.

Jeżeli jednak nie ma możliwości zrealizowania przesuniętych na inny dzień zajęć, bo uczennica znowu je odwołała, nie ma przeszkód, aby wpisać jej nieobecność, a w konsekwencji nie klasyfikować jej na koniec roku.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT