Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W umowie o pracę należałoby zawrzeć zapis, że umowa zostaje zawarta na czas trwania nauki dziecka (wymienionego z imienia i nazwiska) z orzeczeniem o potrzebie kształcenia w...

PORADA PRAWNA

08 sierpnia 2019 Kadry

Czy zgodne z przepisami prawa jest zawarcie w umowie o pracę z nauczycielem wspomagającym zapisu, że w przypadku gdy dziecko z orzeczeniem odejdzie ze szkoły umowa ulega rozwiązaniu? Umowa będzie podpisana na czas określony - potrzeba wynikająca z organizacji nauczania.

W umowie o pracę należałoby zawrzeć zapis, że umowa zostaje zawarta na czas trwania nauki dziecka (wymienionego z imienia i nazwiska) z orzeczeniem o potrzebie kształcenia w danej szkole. Określenie „potrzeba wynikająca z organizacji nauczania” jest zbyt ogólne, ponieważ nie pozwala stwierdzić, jakie konkretnie przyszłe zdarzenie ma spowodować rozwiązanie stosunku pracy (art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., red. Baran Krzysztof, Kodeks pracy. Komentarz, wyd. IV, WKP 2018). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT