Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w zespole opracowującym regulamin oceny pracy nauczyciela, osoba powołana w jego skład może pełnić funkcję przewodniczącego zespołu, będąc jednocześnie przewodniczącym ZZ w szkole, liderem zespołu nauczycieli /ma zaopiniować w/w dokument/. Proszę o odpowiedź i podstawę prawną.
Przepisy nie regulują kwestii przydzielania zadań pracownikom będącym jednocześnie członkami związków zawodowych, które mogłyby kolidować z pełnioną przez pracownika funkcją (tak jak w pytaniu). Wynika to głównie z tego, że przepisy prawa pracy określają pracodawcę, jako osobę odpowiedzialną za ustalanie i wprowadzanie regulaminów, sporządzanie wypowiedzeń i innych dokumentów, które prawo nakazuje konsultować ze związkami zawodowymi. Podobnie jest i w tym przypadku - zgodnie z art. 6a ust. 14 Karty Nauczyciela, który zacznie obowiązywać od 1 września 2018 r., dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej oraz zakładowych organizacji związkowych (...) ustala regulamin określający wskaźniki oceny pracy nauczycieli, odnoszące się do poziomu spełniania poszczególnych kryteriów oceny pracy nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego oraz uwzględniające specyfikę pracy w danej szkole.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy możliwości przydzielania nauczycielom godzin poza pensum i godzinami ponadwymiarowymi. Czy dyrektor lub rada gminy może przydzielić nauczycielowi dodatkowe godziny pracy z dziećmi typu zajęcia rozwijające, wyrównawcze, opiekuńcze itp. bez dodatkowego wynagrodzenia? (na zasadach podobnych, jak były przydzielane godziny na pods. art. 42KN, który jest zniesiony).
- Pytanie dotyczy nauczyciela kontraktowego zatrudnionego na czas nieokreślony. W chwili obecnej przebywa na urlopie uzupełniającym. Od września nie mamy dla niego godzin. Czy wręczenie wypowiedzenia ww. nauczycielowi jest możliwe w związku ze zmniejszeniem oddziałów w szkole, będącego na urlopie uzupełniającym? Czy w trakcie usprawiedliwionej nieobecności można wręczyć wypowiedzenie ww. nauczycielowi?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeden z moich wicedyrektorów przebywa już od 2 miesięcy na zwolnieniu lekarskim. Teraz przedłożył kolejne zwolnienie do 12 kwietnia. Może się okazać, że nie wróci do końca roku szkolnego z powodów zdrowotnych. Czy istnieje możliwość prawna powierzenia innemu nauczycielowi obowiązków wicedyrektora albo powołania innego wicedyrektora na czas nieobecności tego chorego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób należy liczyć dodatek stażowy nauczycielowi przeniesionemu z wygaszanego gimnazjum do innej szkoły w przypadku nawiązania z nim umowy o pracę na czas określony w niepełnym wymiarze czasu pracy w tym samym gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od kiedy i do kiedy liczona jest praca nauczyciela w szczególnym charakterze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe