Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w szkole podstawowej uczeń może pisać sprawdzian 6 - klasisty z innego języka niż uczył się w szkole? Rodzic złożył podanie o możliwość pisania sprawdzianu z j. angielskiego, na który uczeń uczęszcza prywatnie. Nadmienię, że zarówno j. angielski jak i j. niemiecki są nauczane w szkole.
INFORMATOR O SPRAWDZIANIE OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi w Gdańsku, Jaworznie, Krakowie, Łodzi,Łomży, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu „CZĘŚCI ORAZ PRZEBIEG SPRAWDZIANU” :„Sprawdzian składa się z dwóch części. CZĘŚĆ 1. obejmuje zadania z językapolskiego i z matematyki, natomiast CZĘŚĆ 2. – zadania z języka obcegonowożytnego. Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następującychjęzyków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiegoi włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego”.
Podstawa prawna: 1. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. 2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (ze zm.) oraz – w szczególności – Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 kwietnia 2013 r. zmieniające w/w rozporządzenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole jest organizowana wycieczka pracownicza ze środków ZFŚS w dniach 28.04.-03.05 2019r. Z uwagi na zaplanowane przez organ prowadzący wizyty rekrutacyjne w szkołach przez szkoły podstawowe z sąsiednich powiatów muszą odbyć się zajęcia w dniach 29 i 30 kwietnia, a wcześniej powyższe dni planowane były jako wolne. Wpłaty dokonane, umowa podpisana i 11 nauczycieli z 74 pracujących wyjeżdża oraz 12 pracowników z obsługi. Dodam, że w szkole pracuje razem z nauczycielami 113 pracowników. Pracownicy obsługi uczestnicząc w wyciecze będą w tych dniach na urlopie. Czy nauczyciela w tych dniach powinni być na urlopie bezpłatnym tj. 29 i 30 kwietnia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W arkuszu organizacyjnym na rok szkolny 2018/2019 mam wpisaną jedną grupę przedszkolną, do której już przeprowadziłam rekrutację. Ze względu na dużą liczbę chętnych organ prowadzący wyraził zgodę na utworzenie drugiej grupy i zmianę tę wprowadzę aneksem. Bardzo proszę o informację w jakich terminach powinnam dokonać kolejnej rekrutacji. Regulaminy gminy tego nie określają.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej można z subwencji pokryć opłatę za abonament za korzystanie z usług portali dla dyrektorów placówek oświatowych np. "Nadzór pedagogiczny"
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem organem prowadzącym i równocześnie dyrektorem przedszkola niepublicznego oraz prowadzę zajęcia z języka angielskiego w jednej grupie. Pobieram wynagrodzenie z dotacji oświatowej. Przedszkole jest 3-oddziałowe. We wrześniu 2021 chciałabym utworzyć stanowisko dyrektora do spraw pedagogicznych i przekazywać mu wynagrodzenie z dotacji, a ja pełniłabym dalej funkcję dyrektora (tylko administracyjnego) i prowadziła zajęcia z języka angielskiego w jednej grupie – i również chciałabym swoje wynagrodzenie regulować dotacją. Czy utworzenie stanowiska dyrektora do spraw pedagogicznych i wynagradzanie go z dotacji jest możliwe? Czy w tej sytuacji ja jako organ prowadzący i dalej dyrektor, tyle że do spraw administracyjnych, mogłabym dalej pobierać swoje wynagrodzenie z dotacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka odeszła na emeryturę w 2006 z Zespołu Szkół nr 26 ul. Urbanistów 3 w Warszawie. Będąc na emeryturze w latach 2011-2017 pracowała w Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 3). W latach, w których pracowała tj. 2011-2017 była objęta opieka socjalną – jako pracownik. Gimnazjum nr 3 było jej ostatnim miejscem pracy, które zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3.
Dodaję, że pracując w Gimnazjum nr 3 nie zawiesiła pobierania emerytury.
18.11.2019 r. złożyła do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie prośbę o objęcie opieką socjalną.
Czy Szkoła Podstawowa nr 3 powinna objąć nauczycielkę opieką socjalną z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe