Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel jest reprezentowany przez organizację związkową, gdy jest jej członkiem albo – jeśli nie jest zrzeszony - zwróci się do jednego ze związków o objęcie go...

PORADA PRAWNA

23 maja 2014 Prawo oświatowe

Czy w przypadku nie funkcjonowania na terenie szkoły związków zawodowych, istnieje konieczność opiniowania arkusza organizacyjnego przez oddział związku?

Nauczyciel jest reprezentowany przez organizację związkową, gdy jest jej członkiem albo – jeśli nie jest zrzeszony - zwróci się do jednego ze związków o objęcie go ochroną. Zatem sama przynależność do organizacji związkowej oznacza, że przed wypowiedzeniem umowy o pracę, pracodawca informuje o tym związek na podstawie z art. 38 kodeksu pracy. Oznacza to, że pracodawca pisemnie zawiadamia reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze (z uzasadnieniem) wypowiedzenia pracownikowi umowy zawartej na czas nieokreślony. Zawiadomienie związku zawodowego jest konieczne w przypadku wypowiedzenia stosunku pracy na podstawie mianowania, czyli na podstawie jednostronnej czynności dyrektora na mocy art. 20 uso. Związki zawodowe nie mają kompetencji (nadanych ustawą) opiniowania arkusza organizacyjnego. Nie ma potrzeby informowania związków o braku takich zmian. 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT