Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na wstępie należy podkreślić, że prowadzenie zajęć zdalnych do swojej realizacji nie wymaga pracy zdalnej. Nie może więc być utożsamiane. Nauczanie zdalne to potoczna...

PORADA PRAWNA

17 września 2022 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy w przypadku nauczania zdalnego organizowanego z domu nauczyciela jest możliwość zapłaty za prąd i internet używany przez nauczyciela do pracy?

Na wstępie należy podkreślić, że prowadzenie zajęć zdalnych do swojej realizacji nie wymaga pracy zdalnej. Nie może więc być utożsamiane. Nauczanie zdalne to potoczna nazwa dla prowadzenia zajęć za pomocą środków komunikacji na odległość. Innymi słowy, są to zajęcia realizowane bez bezpośredniej styczności nauczyciela z uczniami.
Nie jest to równoznaczne z pracą zdalną. Pracę tę zdefiniowano bowiem odrębnie w art. 3 ust. 1 Tarczy antykryzysowej. Otóż w celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie pracy:
• określonej w umowie o pracę:
• przez czas oznaczony,
• poza miejscem jej stałego wykonywania,
• w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu.
Wobec powyższego zajęcia za pomocą środków komunikacji na odległość powinny być co do zasady prowadzone z miejsca pracy, którą jest szkoła. Natomiast dyrektor będzie mógł polecić wykonywanie takiej pracy poza szkołą np. prowadzenie zajęć z domu nauczyciela lub z innego miejsca. Jednakże brak jest uregulowań odnośnie pokrywania kosztów energii i internetu w przypadku, gdy nauczyciel prowadzi nauczanie z domu.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT