Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w niepublicznej szkole podstawowej (o uprawnieniach szkoły publicznej) musi być gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedmedycznej? Jeśli nie, to czy jest gdzieś narzucona liczba godzin na jaką powinna być zatrudniona pielęgniarka szkolna?
Obowiązujące przepisy nie nakładają na niepubliczną szkołę podstawową prowadzenia gabinetu. Powinność zorganizowania gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej spoczywa jedynie na szkołach publicznych, pod warunkiem zapewnienia finansowania etatu przez organ prowadzący (art. 67 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz. U. z 2015 r., poz. 2156).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dni wielki czwartek (29.03), wielki piątek ( 30.03) oraz wtorek po świętach (3.04) są dniami wolnymi dla nauczyciela. Czy np. nauczyciele mogą mieć wskazane przyjście do pracy w celu uzupełnienia dokumentacji?
- Chcę zatrudnić matematyka w szkole podstawowej. Chciałbym potwierdzić jego kwalifikacje. Pani posiada dyplom ukończenia Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 1.07.1994 roku na wydziale matematyki i informatyki. Na dyplomie jest informacja, że odbyła studia magisterskie na kierunku matematyka w zakresie metody numeryczne i programowanie oraz, że posiada magistra. Dodatkowo ma zaświadczenie, że posiada kwalifikacje pedagogiczne do pracy jako nauczyciel. Moje wątpliwości dotyczą specjalności. Czy z takim wykształceniem mogę zatrudnić ją jako matematyka? Wydaje mi się, że mogę, jednak chciałbym uniknąć błędu związanego z jej awansem bo Pani zaczęłaby prace jako stażystka.
- Zamierzam zatrudnić nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu w wymiarze 5/22. Jest on nauczycielem mianowanym, nie pracował nigdy w mojej placówce. Czy mogę zawrzeć z nim umowę o pracę na czas określony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Proszę o pomoc. Przyjmując do pracy pracownika obsługi zaliczyłem lata prowadzenia działalności gospodarczej do wysługi lat. W jaki sposób, przy pomocy jakich dokumentów można z tego błędu wybrnąć/jeśli taka opcja jest możliwa/.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W szkole jest zatrudniona osoba niepełnosprawna. W okresie wakacji jest organizowany wyjazd z Funduszu Socjalnego. Czy opiekun do tej osoby może skorzystać z dofinansowania z Funduszu, jeżeli nie jest to zapisane w regulaminie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe