Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w klasach I-III można podzielić zajęcia między dwie nauczycielki z kwalifikacjami do nauczania edukacji wczesnoszkolnej ? Pierwsza: edukacja muzyczna (1), edukacja plastyczna (1), zajęcia komputerowe (1), wychowanie fizyczne (3), j. angielski (2) = 8 godzin (do nauczania j. angielskiego w kl. I-III ma uprawnienia) Druga: pozostałe edukacje EWS tj. edukacja polonistyczna, edukacja społeczna, edukacja przyrodnicza, edukacja matematyczna i zajęcia techniczne (12 godzin)
Powyższy podział godzin pomiędzy nauczycieli na etapie edukacji wczesnoszkolnej jest dopuszczalny oraz zgodny z ramowym planem nauczania - § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a) w zw. z § 4 ust. 2 i załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół, Dz.U. z 2017 r., poz. 703, § 2 ust. 1 pkt 1 w zw. z § 4 ust. 3 i załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych, Dz.U. z 2012 r., poz. 703 oraz art. 291 ust. 1 i 2 ustawy z 14.12.2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz.U. z 2017 r., poz. 60.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik długotrwale choruje. Od 01.05.2016r. do dnia 30.04.2017r. przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia. Następnie wykorzystał urlop wypoczynkowy i powrócił od 01.09.2017r. do pracy.Pogarszający się stan zdrowia spowodował, że pracownik od 22.10.2017r. do 22.04.2018r. przebywał na zwolnieniu lekarskim, a obecnie korzysta ze świadczenia rehabilitacyjnego przyznanego przez ZUS od dnia 23.04.2018r. do dnia 17.04.2019r.Stan zdrowia pracownika nie ulega poprawie. Najprawdopodobniej pracownik nie będzie mógł powrócić do pracy.
W związku z powyższym zwracam się z pytaniem: Czy pracownik może ponownie skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia, czy musi ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzienny wymiar czasu pracy wychowawcy internatu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym wynosi 4,8 godz. Pracownik chce wykorzystać urlop w dniu, kiedy zgodnie z obowiązującym rozkładem czasu pracy ma np.:
- 2 godziny,
- 12 godzin.
Jak należy rozliczyć udzielony urlop? Czy można udzielić urlopu, jeśli czas pracy w danym dniu jest niższy/wyższy niż dzienny obowiązkowy wymiar czasu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Co zrobić kiedy sąd (II instancji) przywrócił nauczyciela do pracy, a nie ma dla niego godzin?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie związane z przywróceniem pracownika na stanowisko. Postanowienie komisji dyscyplinarnej nakazuje mi przywrócić pracownika do pracy. Nadmieniam, że nauczyciel został uznany winny i została mu wymierzona najmniejsza kara dyscyplinarna. Czy w tym przypadku mogę: przywrócić go do pracy, ale na inne stanowisko i w takim samym wymiarze (ma kwalifikacje) oraz jak powinna wyglądać taka decyzja (co powinna zawierać) i do kogo służy mu odwołanie? W jakim czasie muszę tę decyzję pracownikowi dostarczyć (jeszcze nie otrzymałam pisma). Proszę o pilną odpowiedź.
- Dotyczy prawidłowego zatrudniania nauczycieli. W sytuacji, gdy rozpoczęciem pracy nauczyciela na czas nieobecności/określony jest nie 1 września tylko np.: 26 październik to czy umowę należy spisać do 31 sierpnia , czy do końca roku szkolnego tj. do 23.06?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe