Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy uczeń klasy VII z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim oraz informacją rodzica o braku dostępu do Internetu może od 3 stycznia 2022 r. brać udział w nauce zdalnej, łącząc się stacjonarnie ze szkoły? Zaznaczam, że uczeń nie ma nauczania indywidualnego.
Na podstawie § 3 ust. 5 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z 13.12.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r., poz. 2301) od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r., w przypadku uczniów szkół podstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować dla nich zajęcia w szkole lub umożliwić im realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Ze zbyt ogólnej informacji o lekkim stopniu niepełnosprawności nie wynika, czy rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia danemu uczniowi korzystanie z nauki zdalnej w miejscu zamieszkania; jeśli tak – należy zorganizować naukę zdalną na terenie szkoły. Dyrektor natomiast nie ma obowiązku umożliwiania uczniowi korzystania z nauki zdalnej na terenie szkoły, gdy rodzic zgłasza brak internetu, a rodzaj niepełnosprawności nie stanowi przeszkody do korzystania z nauki zdalnej w domu ucznia, a więc w takiej sytuacji dyrektor na zasadzie dobrowolności może (ale nie musi) zapewniać uczniowi korzystanie z nauki zdalnej w szkole.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zmieni się procedura tworzenia nowego kierunku kształcenia w szkole branżowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy wicedyrektor może zwrócić się o ocenę pracy do organu prowadzącego, czy dokonać jego oceny pracy może wyłącznie dyrektor szkoły?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Planuję z dniem 01.09.2016 r. otworzyć nowe przedszkole. Budynek jest obecnie w budowie, jego odbiór nastąpi w miesiącu maju 2016 r. Aby otrzymać dotację z dniem 01.09.2016 r. powinnam złożyć wniosek o wpis do ewidencji placówek oświatowych i dotację do 30 września 2015 r. Czy mogę to zrobić nie mając jeszcze nadanego numeru budynku? Jeśli nie - czy są inne możliwości ubiegania się o dotację od 01.09.2016 r?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile uczniów musi być w klasie, aby mogła funkcjonować specjalna szkoła przysposabiająca do pracy, dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym? Jaki przepis to reguluje?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinien wyglądać plan wspomagania przez dyrektora realizacji zadań z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, o którym mowa w par.6 ust.6 rozporządzenia o pomocy psychologiczno-pedagogicznej (Dz.U. z dn. 25 sierpnia 2017r. poz.1591)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe