Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy realizacja obowiązku szkolnego w zerówce jest zależna od frekwencji dziecka? Czy dyrektor jest zobligowany do podjęcia jakichś kroków jeśli frekwencja dziecka w zerówce jest niższa niż 50 %? Jeśli tak to jakich? Czy nauczyciel przygotowujący diagnozę gotowości szkolnej ma ten fakt odnotować w diagnozie?
W tzw. zerówce nie jest realizowany obowiązek szkolny, tylko w oddziale przedszkolnym dzieci w wieku 6 lat realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, zgodnie z art. 31 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. W przypadku, gdy nieusprawiedliwione nieobecności w okresie jednego miesiąca wyniosą co najmniej 50% (nie uwzględnia się więc nieobecności usprawiedliwionych), należy poinformować o tym dyrektora publicznej szkoły podstawowej, w której obwodzie dziecko mieszka, który podejmuje czynności zmierzające do wyegzekwowania tego obowiązku - art. 42 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 33 ust. 2 i 3 PO.
Wzór informacji o gotowości szkolnej (MEN-I/74, załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków, Dz.U. z 2019 r., poz. 1700) nie zawiera daty rozpoczęcia diagnozy tylko rok szkolny, w którym została przeprowadzona oraz datę sporządzenia dokumentu i podpis nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie na życzenie
Czy nauczycielce, która w roku 2012 przebywała na urlopie macierzyńskim od stycznia do maja, w czerwcu była na zwolnieniu lekarskim i jeszcze w listopadzie 3 tygodnie na zwolnieniu lekarskim należy się trzynastka. Ostatnio czytam, że tak proszę o podstawę prawną i szybką odpowiedź bo mam czas tylko do 30 stycznia. Pozdrawiam
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor w arkuszu organizacyjnym nie przydzielił nauczycielowi ani jednej godziny zajęć z przedmiotu -głównych kwalifikacji- ukończonych studiów magisterskich. Jakie są podstawy prawne przydziału godzin w arkuszu?
Czy obowiązuje zasada -kwalifikacje kierunkowe magisterskie, studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracuje 4 dni w tygodniu łącznie realizuje 20 godziny tj.18+2 nadgodziny(7 godz. we wtorek,6 godz.w środę,2 godz.w czwartek, 5 godz. w piątek). Czwartek był dniem ustawowo wolnym. Jak należy obliczyć mu nadgodziny w niepełnym tygodniu? DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje przepis, że nauczyciel przedszkola musi pisać samodzielnie plany miesięczne? My pracujemy na planach przygotowanych przez wydawnictwo opracowanych zgodnie z wybranym programem wychowania przedszkolnego? Czy w dziennikach zajęć przy zapisach realizowanych treści od września 2017 roku w dalszym ciągu trzeba wpisywać numery realizowanych obszarów z podstawy programowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Przy jakim procencie nieobecności nauczycieli w szkole dyrektor może odwołać zajęcia dydaktyczne?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe