Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownicy żłobka należy się płatny urlop na czas zdawania egzaminu maturalnego poprawkowego? Czy pracodawca powinien te dni odliczyć od wymiaru dni urlopowych, czy jest to dodatkowo płatny czas?
Urlop szkoleniowy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia przysługuje w wymiarze 6 dni dla pracownika przystępującego do egzaminu maturalnego – art. 1031 § 2 pkt 1 i § 3, art. 1032 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. Ma on charakter jednorazowy w tym sensie, że jeśli dotychczas w związku z przystąpieniem do matury pracownica wykorzystała już w czasie zatrudnienia u obecnego lub poprzedniego pracodawcy 6 dni urlopu szkoleniowego, obecnie mogłaby skorzystać z urlopu wypoczynkowego lub bezpłatnego, w zależności od treści jej wniosku – art. 163 § 11, art. 174 § 1 KP. Natomiast urlopu szkoleniowego należy udzielić w wymiarze nieprzekraczającym 6 dni łącznie z urlopem ewentualnie udzielonym w związku z przystąpieniem do egzaminu w pierwszym terminie, gdy pula tego urlopu nie została wykorzystana.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Chciałabym się dowiedzieć co się dzieje z ekwiwalentem pieniężnym za urlop wypoczynkowy w momencie kiedy zatrudniono nauczyciela po feriach zimowych tj. od połowy lutego do 22 czerwca 2018? Zgodnie z KN bowiem nauczyciel uzyskuje prawo do urlopu w dniu poprzedzającym ferie zimowe, skoro nie był zatrudniony przed feriami i w czasie nich to znaczy, że nie należy mu się ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem 3-oddziałowego przedszkola. Jakie pensum godzin obowiązuje dyrektora przedszkola i jakie przepisy to regulują?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica obecnie jest na urlopie rodzicielskim do 31 października 2023 r. Zawnioskowała o udzielenie urlopu wychowawczego od 1 listopada do 30 kwietnia 2024 r. Ma jeszcze zaległy urlop za 2022 rok. Czy mam pracownicy udzielić urlop wychowawczy tak, jak we wniosku, a zaległy urlop udzielić po urlopie wychowawczym, czy najpierw musi wykorzystać zaległy urlop z 2022 r. i po nim udzielam urlopu wychowawczego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o opinię prawną dotyczącą następujących spraw. 1. Nauczyciel zgodnie z przydziałem czynności wynikającym z arkusza organizacyjnego szkoły realizuje 19/18 godzin w edukacji wczesnoszkolnej oraz 3/26 jako wychowawca świetlicy. Czy jego pensum powinno być uśrednione? Czy godziny wykraczające poza ustalone pensum (tzw. godziny ponadwymiarowe) powinny być płatne z pensum 18/18, 26/26, czy też pensum uśrednionego? 2. Nauczyciel zgodnie z przydziałem czynności wynikającym z arkusza organizacyjnego szkoły realizuje 11/18 zajęć dydaktycznych (lekcyjnych) oraz 11/20 jako logopeda. Jego pensum zostało uśrednione i wynosi 19/19. Czy 3 godziny ponadwymiarowe tego nauczyciela powinny być płatne z pensum uśrednionego 19/19 czy pensum logopedy 20/20?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z zapytaniem czy zatrudniając nauczyciela na umowę zlecenie w przedszkolu niepublicznym (chodzi o nauczanie języka angielskiego) powinnam wymagać od niego oświadczenia o niekaralności i informacji z Krajowego Rejestru Karnego? Czy to dotyczy tylko nauczycieli zatrudnionych na stałe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe