Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy oświadczenie dla pracownicy, która chce korzystać z opieki z art.188 KP pracującej na ½ etatu, wychowującej 2 letnie dziecko jest prawidłowe. Czy powinno zawierać jeszcze jakieś elementy. OŚWIADCZENIE Oświadczam, że: W związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem do lat 4 wyrażam zgodę/nie wyrażam zgody*) na pracę ponad 4 godzin na dobę (art. 148 pkt.3 KP). W związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem do lat 4 wyrażam zgodę/nie wyrażam zgody*) na: - pracę w godzinach nadliczbowych, - zatrudnienie w systemie przerywanego czasu pracy, - delegowanie poza stałe miejsce pracy (art. 178 § 2 KP). W związku z wychowywaniem dziecka/dzieci do 14 lat zamierzam/nie zamierzam*) korzystać ze zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 188 KP). (podpis pracownika) Oświadczam, że jestem jedynym rodzicem mojego dziecka/dzieci korzystającym z uprawnień wskazanych w oświadczeniu. (podpis pracownika)
Zasadniczo oświadczenie w formie podanej w pytaniu jest prawidłowe. Jedynie w części dotyczącej art. 148 pkt. 3 KP pracownik wyraża zgodę na pracę powyżej 8 godzin na dobę a nie 4.
Przepis ten dotyczy bowiem systemów i rozkładów pracy innych niż podstawowy, tj. art. 135-138, 143 i 144 kodeksu pracy, w których jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy w niektórych dniach.
W oświadczeniu można też zawrzeć dodatkowe informacje dot. dzieci pracownika - imię i nazwisko, datę urodzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w związku z przekształceniem z dnia 01.09.2017 r. dotychczasowego Zespołu Szkół (Szkoła podstawowa + gimnazjum) w 8-klasową szkołę podstawową informację o której mowa w art. 249 ust. 2 z dnia 14 grudnia 2016 r. otrzymują również pracownicy obsługi i administracji zatrudnieni w Zespole Szkół?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od tego roku w szkole jest kształcenie dualne w Technikum,uczniowie maja zajęcia w Hotelach. Pani dyrektor ma podpisać umowę z osobami, które prowadzą zajęcia z uczniami. Nie wiemy czy osoby to instruktorzy praktycznej nauki zawodu, czy nauczyciele praktycznej nauki zawodu i jakie obowiązuje pensum 22 czy 18?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Na ten rok szkolny powierzono mi stanowisko dyr szkoły,w której 17 lat byłam wice. Nie mogłam startować w konkursie, ponieważ nie miałam kursu dla kierowniczej. W chwili obecnej go kończę.Organ prow. chce przedłużyć mi o dalsze 4 lata bez konkursu. PO ZASIĘGNIĘCIU OPINII W KURATORIUM odpowiedziano pani naczelnik, że nie można. Czy tak faktycznie jest? Proszę o odpowiedz.
- Nauczyciel otrzymał orzeczenie lekarskie dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia do 16 sierpnia 2024 r. Czy należy mu się urlop uzupełniający za okres wakacji i czy musi wybrać go w całości, czy w następnym roku szkolnym może wykorzystywać go w częściach, np. po tygodniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający kierunkowe wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego może prowadzić wychowanie fizyczne w klasach I-III szkoły podstawowej?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe