Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel posiadający kierunkowe wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego może prowadzić wychowanie fizyczne w klasach I-III szkoły podstawowej?
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, w klasach I-III szkoły podstawowej edukację dzieci powierza się, co do zasady, jednemu nauczycielowi. Prowadzenie zajęć z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, wychowania fizycznego, zajęć komputerowych i języka obcego nowożytnego można powierzyć nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje.
Nauczyciel, który posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w szkole podstawowej może zatem prowadzić takie zajęcia w klasach I - III.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 1.09,2018 został utworzony Zespół Szkolno-Przedszkolny, którego wicedyrektorem miał zostać dyrektor przedszkola wchodzącego w skład zespołu. Dyrektor przedszkola uzyskał wyróżniającą ocenę pracy dnia 24 maja 2014. Czy w związku z par 8 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym,który mówi, że wicedyrektorem może zostać n-l, który uzyskał co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy nie można mu powierzyć tego stanowiska bez nowej oceny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dyplomowana jest zatrudniona na czas nieokreślony, na podstawie mianowania w pełnym wymiarze godzin w bibliotece szkolnej. Zgodnie z założeniami do opracowania arkusza organizacji pracy szkoły na rok szkolny 2015/2016 nauczycielka nie może być zatrudniona od września w pełnym wymiarze (przysługuje on w szkołach liczących co najmniej 550 uczniów). Dyrektor szkoły zaproponował jej 15 godzin dydaktycznych ( 0,5 etatu ) jako nauczycielowi bibliotekarzowi oraz 13 godzin dydaktycznych ( 0,5 etatu) jako wychowawcy świetlicy, co ogółem stanowi 1 etat. Nauczycielka odmówiła przyjęcia nowych warunków zatrudnienia. Co w tej sytuacji powinien zrobić dyrektor? Czy powinna zostać zwolniona na podstawie art. 20 KN ? Czy przysługuje jej z tego tytułu odprawa pieniężna? Nadmieniam jednocześnie, że nauczycielka nabyła już uprawnienia emerytalne na tzw. ,, starych zasadach”.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony otworzył staż na mianowanego ale po 4 miesiącach złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 1 stycznia, ponieważ nie zamierza być nauczycielem. Jakie pismo powinnam wręczyć jego opiekunowi stażu, który od stycznia nie będzie już opiekunem i nie będzie miał dodatku funkcyjnego?
- Od stycznia 2021 r. szkoły mają przystąpić do pracowniczych planów kapitałowych. Do kiedy dyrektor szkoły musi zebrać ewentualne deklaracje o rezygnacji z dokonywania wpłat (od kiedy składki będą naliczane, skoro umowa o prowadzeniu PPK ma być zawarta do 10.04.2021 r.)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od 16.08.2017 r. przebywa na urlopie macierzyńskim płatnym 100%, po nim chce przejść na urlop rodzicielski do końca roku szkolnego (22.06.2018) płatny 60%, a następnie na urlop wypoczynkowy i z dniem 01.09.2018 r. chce wrócić do pracy. Czy przepisy pozwalają na taką ilość i kolejność urlopów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe