Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Powyższego zagadnienia nie regulują obowiązujące przepisy i konieczna jest analiza wewnętrznych regulacji konkretnego pracodawcy, których nie zacytowano w pytaniu. Jeśli...

PORADA PRAWNA

03 lipca 2019 Inne

Czy nauczycielowi, który po powrocie w miesiącu styczniu z urlopu macierzyńskiego wykorzystał urlop wypoczynkowy i otrzymał z ZFŚS dofinansowanie do wypoczynku (tzw. wczasy turystyczne) przysługuje ponownie dofinansowanie gdy idzie na urlop bieżący w okresie wakacyjnym? Nadmieniam, że w roku 2018 ten nauczyciel nie otrzymał żadnego dofinansowania gdyż przebywał na zwolnieniu lekarskim, a potem na macierzyńskim.

Powyższego zagadnienia nie regulują obowiązujące przepisy i konieczna jest analiza wewnętrznych regulacji konkretnego pracodawcy, których nie zacytowano w pytaniu. Jeśli regulamin ZFŚS obowiązujący u danego pracodawcy nie zawiera ograniczenia, że dofinansowanie do wypoczynku następuje tylko raz w roku, a nauczycielka spełni wymogi regulaminu ZFŚS, może jej ponownie w tym samym roku zostać przyznane dofinansowanie wypoczynku (art. 2 pkt 1 i art. 8 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2018 r., poz. 1316 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT