Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi który od 1.09.2014 r. do 31.08.2015 przebywa na urlopie zdrowotnym należny się świadczenie urlopowe?
Z odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych wypłacane jest nauczycielowi do końca sierpnia każdego roku świadczenie urlopowe w wysokości odpisu podstawowego, o którym mowa w przepisach o ZFŚS, ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym. Istotne jest tutaj zatem zatrudnienie, a nie faktyczne wykonywanie pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka przebywa na urlopie macierzyńskim, a bezpośrednio po nim będzie przebywać na urlopie rodzicielskim tj. 8.03.2019 r. - 5.03.2020 r. Rada Gminy zmieniła uchwałę dotyczącą dodatków motywacyjnych. Czy tej nauczycielce należy się ten dodatek liczony po nowemu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka w roku szkolnym 2017/2018 prowadziła 10 godzin zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dzieckiem głęboko upośledzonym(dziecko 24-letnie) - 10/18 i 12 godzin w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej 3-4 latki -12/25. Jej etat to 21/21. Podczas ferii zimowych korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia - pobyt w sanatorium.
W tej samej gminie, ale w innej szkole podstawowej ma ponadto 4 godziny historii.
Ile dni urlopu przysługuje w tym roku szkolnym tej nauczycielce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej Szkole Podstawowej jest zatrudniona od dnia 03.09.2012 roku nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. W dniu 28.06.2013 roku po odbyciu wymaganego przepisami stażu uzyskała akceptację na stopień nauczyciela kontraktowego.W związku z powyższym mam pytanie, czy w świetle przedstawionego poniżej stanu faktycznego należy jej się zasiłek na zagospodarowanie wynikający z art. 61 Karty Nauczyciela?
Stan faktyczny:
1. Nauczycielka jest zatrudniona obecnie w szkole podstawowej od dnia 03.09.2012 roku.
2. Od dnia 01.06.2008 roku do dnia 31.05.2009 roku pracowała jako pracownik biurowy w biurze kredytowym, jednakże było to w trakcie trwania studiów więc ta praca nie wyklucza otrzymania zasiłków na zagospodarowanie.
3. Po ukończeniu studiów (data uzyskaniu dyplomu - 28.06.2011 roku) podjęła zatrudnienie w przedszkolu jako nauczycielka (data zatrudnienia 01.10.2011-06.08.2012).
Proszę o opinię czy tej nauczycielce należy się zasiłek na zagospodarowanie w związku z faktem, iż była po ukończeniu studiów zatrudniona w przedszkolu ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może udzielić nauczycielce urlopu bezpłatnego na jej wniosek dwa razy z rzędu - rok po roku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem dyplomowanym i pracuję w szkole ponadgimnazjalnej. Od dnia 20.11.2017 roku do dnia 19.11.2018 roku przebywałam na urlopie dla poratowania zdrowia. Po zakończeniu urlopu zdrowotnego skorzystałam z urlopu uzupełniającego w wymiarze 8 tygodni i wróciłam do pracy dnia 15.01.2019. Dyrektor przydzielił mi na rok szkolny 2018/2019 wymiar etatu w wysokości 18 godzin i 1,5 godziny nauczania indywidualnego. W 18 godzinnym wymiarze mam 10 godzin zajęć w klasach pierwszych i drugich oraz 8 godzin w klasach trzecich oraz 1,5 godzin nauczania indywidualnego w klasach trzecich (które kończą naukę 26.04. br). W tym tygodniu dowiedziałam się,że urlop dla poratowania zdrowia oraz urlop wypoczynkowy nie wliczają się do stosunku pracy, stąd moje uśrednienie godzin następuje od dnia powrotu do pracy i spadam z pensum 18/18 godzin na 16/18 godzin etatu, więc mam dwie możliwości albo zmienia mi się umowa o pracę albo mam do odrobienia 44 godziny zajęć dydaktycznych. Proszę o interpretację prawną tej sytuacji, czy faktycznie jest tak jak przedstawił to dyrektor. Chciałam tylko dodać, iż podczas przebywania przeze mnie na urlopie zarówno zdrowotnym jak i wypoczynkowym zastępował mnie inny nauczyciel, który miał uśrednienie takie, że nie spadał poniżej etatu, gdyż nauczanie indywidualne wliczało mu się w etat. Czy są przepisy określające liczbę okienek do etatu?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe