Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielka posiadająca dyplom studiów magisterskich – pedagogika specjalna (resocjalizacja) posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego?
Zgodnie z § 19 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz. 1289 z późn. zm.) kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w przedszkolach, szkołach i placówkach (nie podano w pytaniu czy dotyczy przedszkola, szkoły, czy też placówki) posiada osoba, która ukończyła:
1) studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studia magisterskie, na kierunku innym niż wymieniony w pkt 1, i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Mając na uwadze informacje zawarte w pytaniu można sądzić, że nauczyciel posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego, a szczególnie pedagoga specjalnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dotyczy zasiłku kompensacyjnego dla nauczyciela. Czy nauczyciel zwolniony z art. 20 KN może przejść na zasiłek kompensacyjny mając 55 lat- 30 lat stażu pracy w tym 20 przy tablicy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole podstawowej jest oddział przedszkolny. Umowy o pracę z nauczycielami zawierane są przez szkołę (placówka feryjna). Czy urlop wypoczynkowy nauczycieli w oddziale przedszkolnym udzielany jest na zasadach nieferyjnych czy feryjnych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik podpisał pierwszą umowę od 11 września 2001 r. do 31 sierpnia 2002 r., drugą natomiast od 1 września 2002 r. na czas nieokreślony. Którą umowę powinien wypowiedzieć – pierwszą czy drugą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem przedszkola w okresie urlopu przebywałam na L-4 na jakiej podstawie przysługuje mi przesunięcie urlopu i czy Wójt może odmówić jego przesunięcie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel pracujący w pełnym wymiarze czasu pracy może pełnić funkcje społecznego dyrektora szkoły/przedszkola. Czy dyrektor może taką społeczną funkcje powierzyć nauczycielowi.Jaki jest wtedy zakres jego obowiązków.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe