Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciele w szkole dla dorosłych są zobowiązani do składania wniosku o dopuszczenie programu nauczania (a tym samym podania nazwy, autora oraz numeru dopuszczenia programu i tytułu podręcznika)? Jeśli tak to czy muszą to robić co rok szkolny czy na cały cykl kształcenia (w przypadku mojej szkoły - raz na trzy lata na cały cykl kształcenia w LO). Czy może taki obowiązek już nie istnieje? Czy Rozporządzenie MEN z dnia 8 czerwca 2009r. nadal obowiązuje? Jeśli obowiązek składania wniosku o którym piszę powyżej istnieje to czy dysponują Państwo wzorem takowego?
Powołane rozporządzenie MEN zostało uchylone z dniem 12 lipca 2012 r. Aktualnie dopuszczanie programów nauczania – także w szkołach dla dorosłych – odbywa się na zasadach określonych w art. 22a UoSO. Dopuszczenie przez dyrektora programu nauczania zawnioskowanego przez nauczyciela lub zespół nauczycieli, zaopiniowanego przez radę pedagogiczną, dotyczy programu z danych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego na danym etapie edukacyjnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi, gdzie dzieci z oddziałów przedszkolnych (6-5 letnie) korzystają z dowozów szkolnych należy utworzyć dwie świetlice? Dla uczniów klas I-VI i dla dzieci przedszkolnych.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Pod koniec roku kalendarzowego 2014 rodzice ucznia dostarczyli orzeczenie do kształcenia specjalnego z uwagi na upośledzenie w stopniu lekkim. Uczeń z racji orzeczenia ma dodatkowe 2 godziny zajęć rewalidacyjnych. W szkole obecnie nie ma nauczyciela, który mógłby takie zajęcia prowadzić. Czy takiego ucznia można dołączyć do innego ucznia o takim samym upośledzeniu i z tej samej klasy? Czy takie zajęcia można prowadzić w ramach godziny 42 KN?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W szkole funkcjonuje księga protokołów posiedzeń Rady Pedagogicznej (wydruki) - jak należy prawidłowo spinać kartki (oprawa, bindowanie, wpinanie do skoroszytu)? Czy są na to odpowiednie uregulowania?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń w VI klasie ma ocenę niedostateczną z matematyki. Czy może mieć poprawkę? Spotkałam się z różnymi interpretacjami rozporządzenia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie sposobu wypełniania/drukowania arkuszy ocen: czy jednostronne komputerowe wypełniane arkuszy ocen oznacza, że druga strona kartki pozostaje pusta, czy też można wydrukować na odwrocie oceny z kolejnego roku szkolnego?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe